Laser w leczeniu blizn potrądzikowych

Trądzik jest zmorą nie tylko nastolatków, ale także sporej liczby dorosłych. Niestety nawet po jego wyleczeniu często pojawiają się przebarwienia na twarzy. Wiele osób pyta się, jak się pozbyć blizn po trądziku. W dobie rozwiniętej medycyny oraz techniki dziś wcale nie jest to trudne. Blizny potrądzikowe można zatuszować makijażem, lecz warto jest sięgnąć po wiele metod leczenia oferowanych przez gabinety urody.

Maść na blizny po trądziku niestety często zawodzi. Oczywiście zdarzają się przypadki, gdy wyłączne stosowanie specjalnego kremu przynosi zadowalający efekt, lecz zazwyczaj na efekty trzeba długo czekać.

Kliniki estetyczne rekomendują laserowe usuwanie przebarwień na twarzy

Jest to skuteczna metoda, po której już po pierwszym zabiegu dostrzegane są efekty. Pełne leczenie opiera się jednak po kilku takich zabiegach w pewnych odstępach czasowych. Laserowe usuwanie blizn polega na wystrzeleniu wiązki lasera w zmiany skórne. Docierają one do najgłębszych warstw. Wzmagają proces budowy włókien kolagenowych. Poprawiają jej wygląd oraz sprężystość. Dla każdego pacjenta indywidualnie wybierana jest metodyka zastosowania lasera – najlepiej skonsultować leczenie blizn potrądzikowych u specjalisty.

Po zabiegu skóra jest podrażniona, dlatego ważną kwestią jest jej nawilżanie przez kilka następnych dni. Inną stosowaną metodą do walki z bliznami potrądzikowymi jest peeling chemiczny. Jest to peeling z użyciem kwasów mającymi pozytywny wpływ na wygląd skóry. Dobierane są indywidualnie dla pacjenta. Niektóre kwasy w jednym przypadku mogą nie przynieść żadnego efektu, zaś w drugim być idealnie trafione. Redukcja blizn potrądzikowych podobnie, jak w przypadku laserów, zauważalna jest już po wykonaniu pierwszej kuracji. Seria kwasowych peelingów przynosi trwałe i pozytywne zmiany. Mogą być stosowane nawet latem.

Stosowanie domowych metod leczenia

Usuwanie blizn potrądzikowych w takim przypadku może spowodować pogorszenie się stanu skóry. Dlatego warto jest przeznaczyć pieniądze na profesjonalne zabiegi na trądzik i cieszyć się piękną skórą na lata.


4 comments on “Laser w leczeniu blizn potrądzikowych

 1. Julia napisał(a):

  Polecam zabieg laserowego usuwania przebarwień potrądzikowych na twarzy, według mnie jest najskuteczniejszy.

 2. Sandra napisał(a):

  Leczenie laserem blizn po trądziku jest dobrym sposobem, ale występują lekkie przebarwienia które można leczyć peelingami chemicznymi.

 3. Werionika napisał(a):

  Już od dłuższego czasu szukam dobrego sposobu na blizny po trądziku. Jestem po pierwszym zabiegu, efekty są widoczne i mam nadzieje, że będą jeszcze lepsze.

 4. Klaudia napisał(a):

  Moim zdaniem laserowe usuwanie blizn po trądziku jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów. Informacje z artykułu, że efekty są widoczne po pierwszym zabiegu to nie kłamstwo.:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *