Walka z trądzikiem różowatym

Zaczerwienienia na twarzy powstałe poprzez trądzik różowaty często mogą okazać się trudne do usunięcia. Wszystko zależy od stadium zaawansowania, jak również od tego jakimi metodami próbujemy się pozbyć tej choroby. Otóż trądzik różowaty to nic innego, jak pojawiające się krosty, bruzdy i zaczerwienienia w okolicach środkowej części twarzy, takiej jak czoło, nos i broda. Czerwone plamki na twarzy mogą pojawić się u osób w każdym wieku i każdej płci. Trądzik różowaty jednak znacznie częściej pojawia się u kobiet, niż u mężczyzn. Aczkolwiek, jeżeli pojawi się u mężczyzn to ma on zazwyczaj bardzo ostry przebieg.

Trądzik różowaty przyczyny

Przyczyn trądziku różowatego może być wiele. Aczkolwiek główną przyczyną wystąpienia trądziku różowatego może być:

 • stres
 • promieniowanie UV
 • wysoka temperatura, na przykład taka, która jest stosowana w saunie
 • alergia
 • nadciśnienie tętnicze
 • nieregularne wypróżnienia
 • picie dużych ilości alkoholu oraz kawy
 • nieodpowiednie kosmetyki oraz silne detergenty

Natomiast bardzo dużą rolę w rozwijaniu się zmian na twarzy odgrywają również roztocza. Ważne jest więc, aby na bieżąco przebierać pościel oraz prać ręczniki, którymi wycieramy twarz.

Trądzik różowaty kosmetyki

Przy występowaniu choroby ważne jest, aby używać wyłącznie naturalnych kosmetyków. Zarówno jeżeli chodzi o kosmetyki do makijażu twarzy, jak i te do pielęgnacji. Otóż znaczącą rolę odgrywa stosowanie przynajmniej dwa razy dziennie mydła szarego, które działa bakteriobójczo.

Trądzik różowaty leczenie domowe

Domowymi sposobami na leczenie trądziku różowatego będzie z pewnością stosowanie okładu rumianku, który działa kojąco na skórę. Zmniejsza on stan zapalny i zaczerwienienie skóry. Również zielona herbata będzie wpływa korzystnie na kondycję skóry. Z kolei płatki owsiane będą działać przeciwzapalnie. Należy zmieszać je z wodą, a uzyskaną papkę nałożyć na twarz i trzymać około trzydziestu minut, po czym należy ją dokładnie spłukać letnią wodą.

Trądzik różowaty leczenie laserem

Jeżeli domowe sposoby nie pomagają, możemy udać się na zabieg laseroterapii. Zabieg ten polega na wykorzystaniu wiązki lasera. Wiązka taka wchodzi w głąb skóry, skutecznie niszcząc nieprawidłowe tkanki. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy wykonać około trzech takich zabiegów.


2 comments on “Walka z trądzikiem różowatym

 1. Daria napisał(a):

  Ciekawy artykuł ja na trądzik różowaty stosowałam zabieg laseroterapii, Po paru zabegach byłam bardzo zadowolona z efektów i myślę, że mogę polecić ten sposób 🙂

 2. Sandra napisał(a):

  Ja również polecam zabiegi laseroterapii na trądzik różowaty, w moim przypadku bardzo dobrze się spisały i mam nadzieje, że trądzik już nie wróci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 6