Czy blizny pooperacyjne da się usunąć?

5/5 - (5 votes)

Ciało człowieka jest swojego rodzaju pamiętnikiem – blizny, zadrapania, oparzenia – wszystko to ma związek z jakimiś, niestety zazwyczaj przykrymi, wydarzeniami. Niektóre z tych znamion czasu akceptujemy, innych wolelibyśmy się pozbyć. Do takich należą bez wątpienia blizny pooperacyjne, które często wyglądają bardzo nieestetycznie.

Na szczęście żyjemy w takich czasach, w których możliwe jest już usuwanie blizn. Cena usunięcia blizny jest oczywiście uzależniona bardzo mocno od metody. Kremy i maści dostępne w aptekach są tańsze, jednak ich skuteczność jest ograniczona. Zabiegi z użyciem lasera kosztują więcej, ale dzięki nim można praktycznie całkowicie pozbyć się blizny. Usuwanie blizn pooperacyjnych najlepiej skonsultować z lekarzem specjalistą lub kosmetologiem, który dobierze najlepszą metodę w stosunku do wielkości zmian na naszym ciele i do naszych oczekiwań.

Im wcześniej zaczniemy stosować krem ba blizny pooperacyjne, tym większe mamy szanse na sukces. Bardzo ważne jest to, aby takiego specyfiku używać regularnie i nie zrażać się, gdy po jednym opakowaniu efekty nie są jeszcze widoczne. Czasami blizna może znikać miesiącami, a nawet latami, ale jeśli będziemy cierpliwi, na pewno zauważymy poprawę.

Dużo szybsze działanie ma usuwanie blizn laserem. Cena jest tutaj jednak już dużo wyższa. Metody laserowe zyskują jednak na popularności. Jedną z nich jest laser Palomar Emerge, który wnikając na niewielką głębokość skóry niszczy tkanki, które są niewłaściwe. Następnie włókna kolagenu i elastyny zostają na nowo odbudowane. Warto zaznaczyć, że metoda jest całkowicie bezpieczna.

Wymienić można oczywiście i inne metody, na przykład laser Harmony XL, Surgen, Maximus, Dermapen, Mezopen, Mobilifit, Geneo+ itd. Ich dobór często jest uzależniony od tego, jak duża i zaawansowana jest blizna pooperacyjna.

Oprócz lasera oraz kremów i maści, na blizny pooperacyjne można stosować również zabiegi kwasami, które prowadzą do złuszczenia naskórka, a na jego miejscu pojawiają się nowe, zdrowe tkanki.


3 comments on “Czy blizny pooperacyjne da się usunąć?

 1. norata22 pisze:

  Korzystał ktoś z zabiegów usuwania blizn laserem Surgen? Czytałam w internecie, że ma bardzo dobre opinie 🙂

  • Ellie pisze:

   Ja swoje blizny miałam usuwane tym laserem w Gdańsku – Clinica Cosmetologica. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Oczywiście blizny całkowicie nie zniknęły, ale teraz jest je naprawdę trudno dostrzec 🙂

 2. Bona99 pisze:

  Efekty zabiegów laserowych na blizny pooperacyjne są naprawdę znakomite. Jak tak przeglądam zdjęcia przed i po zabiegu to zabieg naprawdę potrafi usunąć nawet i te paskudne blizny 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 46 = 51