Cellulit – zmora wielu kobiet. Kremy antycellulitowe.

5/5 - (5 votes)

Popularna skórka pomarańczowa, znana także jako cellulit, to problem wielu kobiet. Dotyka ona osoby po okresie dojrzewania, znajduje się głównie na pośladkach i udach, szczególnie widoczna jest na jasnej skórze. Walka z cellulitem jest nierówna, ale możliwa, trzeba tylko znaleźć najlepszy sposób na pokonanie tego wroga.

Jak się pozbyć cellulitu?
Pozbycie się cellulitu nie jest proste, powinno odbywać się na wielu płaszczyznach jednocześnie. Samo stosowanie kremu na cellulit nie nie pomoże, jeżeli nie zmienimy trybu życia i nie zaczniemy więcej ćwiczyć. Najlepsze efekty daje połączenia odpowiedniej diety, ruchu oraz stosowania odpowiednich kosmetyków.

Dieta antycellulitowa
Dieta antycellulitowa powinna być zdrowia i skupiać się na usunięciu nadmiaru wody z organizmu, gdyż jej zatrzymywanie powoduje obrzęki podskórne. Doskonale sprawdza się regularne picie ziół takich jak pokrzywa, czystek, a także picie soku z żurawiny lub pokrzywy. Cellulit częściej pojawia się u kobiet otyłych, które nie dbają o swoją sylwetkę, więc schudnięcie może pomóc w zmniejszeniu tego problemu (chociaż nie musi). W diecie antycellulitowej należy unikać soli i często sięgać po warzywa i owoce.

Ruch to zdrowie!
Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że ruch to zdrowie, a regularna aktywność fizyczna pomaga także wzmocnić mięśnie pośladków, zredukować ilość tkanki tłuszczowej i pomaga zmniejszyć cellulit. Ćwiczenia najlepsze na pośladki i uda to przysiady, bieganie oraz jazda rowerem lub jazda na rolkach. Jak często ćwiczyć? Najlepiej codziennie wybrać się, chociażby na krótki spacer, a trzy lub cztery razy w tygodniu zdecydować się na bardziej intensywne ćwiczenia.

Vialise na cellulit - serum antycellulitoweKrem na cellulit
Regularne stosowanie preparatów na cellulit pomaga go zwalczyć albo przynajmniej znacznie zmniejszyć jego widoczność. Jakie kremy wybierać? Najlepsze są takie, które są oparte na naturalnych składnikach, na przykład krem antycellulitowy Vialise.
Skład tego kremu oparty jest na naturalnych składnikach, które wspomagają mikrokrążenie i pomagają spalić tłuszcz. Regularne stosowanie kremu, co najmniej dwa razy dziennie przez kilka dni zaczyna dawać pierwsze efekty. Krem dodatkowo działa ujędrniająco, skóra jest bardziej napięta, a pośladku wyglądają atrakcyjnie.

Inne sposoby walki z cellulitem
Osoby, które mają rozległy cellulit albo mimo wszystko nie mogą sobie z nim poradzić, często decydują się na profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Takie zabiegi jak mezoterapia, drenaż limfatyczny czy karboksyroterapia cieszą się rosnącą popularnością.
Ich minusem jest jednak wysoki koszt oraz możliwość niepowodzenia zabiegów. Pełna seria zabiegów w zależności od wybranego sposoby może wahać się od 8 do 20 zabiegów, a całkowity koszt terapii zaczyna się od 1000 zł i idzie w górę. Nie jest to mała suma, więc większość kobiet decyduje się na zabiegi w ostateczności.

Czytaj także: http://redukcjacellulitu.pl/cellulit/cellulit-a-rozstepy/

Warto także wiedzieć, że nawet profesjonalny zabieg nie uwalnia od problemu cellulitu na zawsze, może on po jakimś czasie powrócić. Po zabiegu należy więc mimo wszystko zmienić swój styl życia i zacząć regularnie stosować kremy, które podtrzymają efekty.


2 comments on “Cellulit – zmora wielu kobiet. Kremy antycellulitowe.

  1. Orzech pisze:

    Dieta antycellulitowa nie zawsze jest zdrowa. Bo usunięcie wody z organizmu nie zawsze jest uzyskiwane w sposób polecany przez lekarzy. Cellulit będzie mniejszy, jak będzie mniej tłuszczu i wody w organizmie. A nie każda dieta jest zdrowa, właściwie większość nie do końca – więc trochę to wszystko się gryzie.

    • Hanka pisze:

      Co to za brednie. Oczywiście że dieta na cellulit może być zdrowa. Tak samo jak każda dieta odchudzająca, ale używana z głową. Bo jak słyszę, że niektórzy połykają tasiemca żeby się odchudzić, to nie wiem czy się śmiać czy płakać, nad ludźmi, którzy sami chcą sobie zrujnować zdrowie. Ale rozsądnie jedząc i choć trochę się ruszając, można szybko i efektywnie schudnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − 60 =