Chlamydia w ciąży

5/5 - (1 vote)

Uważaj na Chlamydię w czasie ciąży. Podstępne bakterie Chlamydia często nie dają o sobie znać i zarażona osoba nie potrafi znaleźć wyjaśnienia na pogarszające się zdrowie, póki nie zdecyduje się na test na chlamydię. Na zachorowanie są najbardziej narażone młode osoby prowadzące aktywne życie seksualne, nie stosując prezerwatyw. Szacuje się, że problem dotyczy też kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne. Nieleczona Chlamydioza może doprowadzić do bardzo groźnych powikłań – od stanów zapalnych narządów płciowych i stawów aż po nawet niepłodność. To samo tyczy się niestety również i dzieci.

Chlamydia w czasie ciąży

Jeśli dojdzie do zakażenia bakterią Chlamydia trachomatis w czasie ciąży, to prawdopodobieństwo zainfekowania dziecka w czasie porodu zwiększa się drastycznie. Nosiciel bakterii może przez wiele lat nie wiedzieć o zakażeniu, ponieważ bakterie pozostają wówczas w stanie uśpienia, co i tak ma wpływ na nasze zdrowie. Jako, że tylko test na chlamydię pozwala uzyskać pewność co do potwierdzenia czy wykluczenia tejże choroby, to żyjąc w niewiedzy rozprzestrzeniamy bakterie, narażając na chlamydiozę także swoich partnerów seksualnych. Choroba jest groźna dla kobiet i dla mężczyzn, a nawet zagraża zdrowiu dziecka. Chlamydia może powodować u noworodków problemy ze wzrokiem i oddychaniem, jeśli matka chorowała w czasie ciąży na chlamydiowe zapalenie szyjki macicy. Jeżeli więc w czasie ciąży dochodzi do infekcji, to należy zrobić test na chlamydię w celu zidentyfikowania rodzaju bakterii, która nas zaatakowała. Prawidłowa diagnoza pozwala na podjęcie skutecznego leczenia i uniknięcie groźnych zarówno dla matki, jak i dziecka powikłań.

Jeśli chcesz wykonać domowy test PCR na chlamydię, całkowicie prywatnie – skorzystaj z laboratorium e-wenerolog.pl. W cenie przesyłki, otrzymuje kuriera który przywiezie do Ciebie gotowy zestaw do pobrania próbki do badania, następnie po pobraniu próbki, dzwonisz do kuriera, odbiera próbkę i dostarcza do laboratorium w Gdańsku, które następnie przekazuje Tobie wynik. Wszystko dyskretnie i w pełni prywatnie, w przyzwoitych cenach. Polecamy. kliknij tutaj by przeczytać więcej.

Typowe objawy chlamydii

Chociaż chlamydioza przebiega najczęściej bezobjawowo, to obserwując u siebie pewne objawy, można podejrzewać zakażenie ową bakterią. Może dojść do występowania upławów, które przybierają na sile po 7-14 dniach po zakażeniu. Towarzyszyć infekcji może ból lub pieczenie przy oddawaniu moczu. Zakażenie może też się rozprzestrzenić na przydatki i wówczas może dojść do bólu w podbrzuszu i podczas współżycia. Odnotowuje się też występowanie krwawień miedzy miesiączkami, czy tez krwawień z pochwy i krwawienie po stosunku. Jeśli chodzi o zarażonych mężczyzn, to odczuwają oni pieczenie w trakcie oddawania moczu. Warto dodać, że niekiedy objawy, jakie daje chlamydioza, przypominają reumatoidalne zapalenie stawów, co może się okazać bardzo zwodnicze, czego konsekwencją będzie błędne leczenie. Aby nie błądzić po omacku, warto przeprowadzić test na chlamydię, który pozwoli uzyskać właściwą diagnozę, dzięki czemu chory będzie mógł otrzymać skuteczną pomoc. Jeśli lekarz podejrzewa zakażenie chlamydią, to może sam pobrać podczas badania ginekologicznego wymaz kanału szyjki macicy i przesłać materiał do laboratorium. Dlatego warto się regularnie poddawać badaniom kontrolnym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

27 + = 28