Choroba wieńcowa – jak jej zapobiegać w naturalny sposób?

5/5 - (3 votes)

W takim przypadku, jak potwierdzona choroba wieńcowa leczenie nie może obejmować jedynie stosowania metod naturalnych. Warto jednak pamiętać, że tego typu sposoby mogą wspomóc standardową terapię. Jakie środki w przypadku choroby wieńcowej warto wziąć pod uwagę?

Stosowanie środków profilaktycznych w przypadku choroby wieńcowej należy rozpocząć najwcześniej, jak to tylko jest możliwe. Takie działanie jest jak najbardziej wskazane, ponieważ bezpośrednim powodem choroby wieńcowej jest tak zwana miażdżyca. Jej powodem mogą być czynniki dziedziczne, ale niewłaściwy tryb życia również może przyczynić się do odkładania tak zwanej blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych. Zapobieganie zatorom tego typu polega przede wszystkim na stosowaniu właściwej diety oraz codziennej aktywności fizycznej. Niezbędne jest również rzucenie palenia, które najczęściej przyczynia się do nieprawidłowego działania naczyń krwionośnych.

Więcej o chorobie wieńcowej na stronie: http://zawalserca.net/co-to-jest-choroba-wiencowa/

Jak rozpoznać chorobę wieńcową

W takim przypadku, jak choroba wieńcowa objawy mogą obejmować bóle i duszność w klatce piersiowej po nadmiernym wysiłku fizycznym. Wydaje się więc, że aktywność fizyczna jest w takiej sytuacji niewskazana. Tymczasem codzienne ćwiczenia to nie tylko najlepszy środek profilaktyczny w przypadku choroby wieńcowej, ale również doskonała metoda lecznicza. Dzięki aktywności fizycznej naczynia krwionośne zaczynają pracować lepiej – to sprawia, że zatkane naczynia krwionośne zostają odciążone, a serce jest dotlenione lepiej. Warto jednak pamiętać, że w przypadku, gdy choroba wieńcowa została potwierdzona, konieczne jest najpierw przeprowadzenie próby wysiłkowej. To pozwala dobrać taki rodzaj aktywności fizycznej, który nie będzie powodował dolegliwości. Dobrze jest również zapytać lekarza o konkretne ćwiczenia.

Metody alternatywne na chorobę wieńcową

Objawy choroby wieńcowej mogą pojawić się nagle. Nawet jeśli pojawiają się one bardzo rzadko, to jednak osoba cierpiąca na tego typu dolegliwości powinna udać się do lekarza. Kiedy dolegliwości już się pojawią, niezbędne może być stosowanie leków. W takim przypadku warto jednak zapytać lekarza, czy istnieje możliwość zmniejszenia dawek tego typu środków poprzez zastosowanie metody nazywanej biofeedback.

Dlaczego warto w takich przypadkach wypróbować metody alternatywne? Ponieważ tego typu leki często są powodem skutków ubocznych. Biofeedback może pomóc w uspokojeniu pracy serca w przypadkach, gdy powodem przyspieszonego tętna jest stres. Najlepiej jednak, jeśli tylko jest taka możliwość, zrezygnować z pracy, która powoduje tego typu reakcje.

W przypadku leczenia choroby wieńcowej można również zastosować ziołolecznictwo. Najbardziej znanym ziołem, które może pomóc w przypadku nieprawidłowej pracy serca, jest głóg. Owoce głogu zazwyczaj stosuje się w formie suszonej – napar pije się codziennie przez określony czas. Leczniczo i zapobiegawczo w przypadku choroby wieńcowej działa również czosnek. Jeśli nie jest możliwe stosowanie go w codziennej diecie, można stosować specjalne tabletki z wyciągiem. Warto również zażywać witaminę E w naturalnych postaciach.


2 comments on “Choroba wieńcowa – jak jej zapobiegać w naturalny sposób?

  1. brat pisze:

    Choroba wieńcowa jest w dużej mierze przyczyną tego, że robi się coraz gorsze samopoczucie. A ma to bezpośredni wpływ na objawy choroby wieńcowej która coraz bardziej sprawia, że człowiek staje się bezsilny. Naprawdę nie jest łatwo to zatrzymać bez dużego samozaparcia.

  2. Asiek pisze:

    Dlatego potrzebna jest pomoc bliskich. Bez tego nie da się w wielu przypadkach wygrać z chorobą wieńcową. Fakty są takie, że wiele osób po prostu nie zrobi żadnych zmian, inne całkiem sobie odpuszczą, a część będzie starać się tylko przez jakiś okres. A do tego nie można dopuścić, podstawą profilaktyki choroby wieńcowej jest systematyczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 − 14 =