Czarnuszka – jak spożywać?

Rate this post

Stosowanie czarnuszki w przypadku rozmaitych dolegliwości stało się obecnie bardzo popularne. Można powiedzieć, że ta roślina została odkryta na nowo, ponieważ już starożytni zdawali sobie sprawę z jej leczniczych właściwości. Przez lata jednak zapomniano o tym, iż czarnuszka, nazywana również czarnym kminem, może poprawiać działanie całego organizmu. W jaki sposób może to robić i jak ją stosować w tym celu? Sprawdź niżej, co na regenerację wątroby.

Czarnuszka to zioło, które może być stosowane jako lek na takie dolegliwości jak choroba wrzodowa, osteoporoza, anemia czy atopowe zapalenie skóry. Napar z niej uzyskany można pić, jak również używać bezpośrednio na skórę. Dzięki takiemu działaniu czarnuszka jest uznawana za lek na wszystkie choroby. Warto jednak pamiętać, że mimo wszystko nie może ona zastąpić wszystkich używanych obecnie leków. Dlatego nie należy samodzielnie rezygnować z kuracji przepisanej przez lekarza.

Czarnuszkę można spożywać w jej naturalnej formie. Niektórzy posypują nią wypieki przed włożeniem do pieca, ponieważ poprawia ona smak bułek z mąki pszennej. Mieloną czarnuszkę można dodawać do potraw wszędzie tam, gdzie do tej pory był używany pieprz. Warto zastąpić tę przyprawę czarnym kminem, ponieważ zawiera o wiele więcej prozdrowotnych właściwości.

Oprócz stosowania czarnuszki jako przyprawy można również zażywać ją w formie naparu. Niektórzy wolą codziennie pić łyżeczkę oleju z czarnuszki, który zawiera wiele kwasów tłuszczowych, działających korzystnie na cały organizm.

Czarnuszka jest znana również ze swojego dobrego wpływu na działanie wątroby. Dlatego też znalazła się w mieszance ziół Hepa Vitale na trzustkę. Znaleźć tam można nie tylko samą czarnuszkę, ale także ostropest plamisty i babkę płesznik. Ostropest znany jest ze swojego wpływu na proces regeneracji wątroby. Babka płesznik nie tylko działa osłonowo na ten organ, ale także zawiera błonnik witalny, który wspomaga organizm w procesie usuwania toksyn. Preparat Hepa Vitale warto zażywać wtedy gdy pojawią się objawy wskazujące na nieprawidłowe działanie wątroby.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − 65 =