Czy czopki na hemoroidy to dobry wybór?

5/5 - (2 votes)

    Hemoroidy są stanem chorobowym odbytu, powodującym dolegliwości zaburzające codzienne, normalne funkcjonowanie. Istnieje na rynku wiele leków do niwelowania objawów, jakie powodują te guzki krwawnicze. Najczęściej zgłaszanymi przez chorych symptomami są: twardy bolesny guzek wokół odbytu, jaskrawo czerwona krew po wydaleniu stolca, świąd wokół odbytu. Ponadto może pojawić się wydzielanie śluzu podczas opróżniania jelit, ból podczas defekacji, obszar wokół odbytu może być czerwony i obolały.

    W aptekach dostępne są leki bez recepty, które każdy chory może swobodnie nabyć, preparaty te występują w postaci, maści, kremów, czopków i tabletek. Stosowane są w zależności od umiejscowienia się hemoroidów, ponieważ znane są ich dwa rodzaje: wewnętrzne i zewnętrzne.

Czy czopki na hemoroidy to dobry wybór?

   Czopki to leki przyjmowane przez odbyt, zapewniające ulgę w bólach, swędzeniu i pieczeniu. Ułatwiają swobodniejsze ruchy jelit. Środki te mają kształt kuli lub elipsy i są wykonane z substancji, które pozostają stałe w temperaturze pokojowej, ale topią się w temperaturze ciała.

Nie chcesz używać czopków? Zamów Procto Vitale

    Czopki są stałymi, woskowymi lekami, które nie są przeznaczone do podawania doustnego. Mają być wprowadzone do otworów ciała, w tym odbytu. Czopki hemoroidalne są bardzo skuteczne w leczeniu zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych hemoroidów, zwłaszcza krwawień. Są ogólnie bardziej skuteczne niż kremy i maści na hemoroidy.

Jednakże należy unikać czopków hemoroidowych u osób cierpiących na krwotoczne hemoroidy lub tych, których region nerwów odbytowych jest już zakażony. Czopek ma usprawniony kształt z wypukłym, okrągłym końcem i płaskim końcem. Zazwyczaj jest on wstawiany z zaokrąglonym końcem tak, że można go wsunąć płaskim końcem. Gładkie mięśnie odbytnicy szybko chwytają włożone czopki i wciskają ją dalej.

Po włożeniu zimne, stałe czopki powoli rozpuszczają się, aby uwolnić aktywne składniki wewnątrz niego. Czopki na hemoroidy mają jedną zasadniczą zaletę w przypadku preparatów do stosowania miejscowego: stopniowo i przez pewien czas uwalniają swój składnik aktywny. Jest to ważne, ponieważ pozwala na dostarczanie małych dawek składnika aktywnego, gdy czopek się roztapia. Oznacza to, że czopki pozwalają aktywnym środkom działać dłużej, przynosząc szybko ulgę i niwelując dalsze objawy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 7 = 2