Czym są hemoroidy, jak powstają i jak można im zapobiegać?

5/5 - (1 vote)

Hemoroidy są dolegliwością, na którą choruje coraz większa liczba osób i to niezależnie od wieku. Mówiąc jak najprościej hemoroidy to nabrzmiałe żyły wokół odbytu znane również jako guzki krwawnicze.

Jakie są objawy tej choroby?

Do głównych objawów tej choroby można zaliczyć przede wszystkim krwawienie, pieczenie, ból oraz świąd odbytu. Wykrycie tej choroby w jej początkowej fazie jest dosyć łatwe do wyleczenia, gdyż bardzo skuteczne efekty dają domowe sposoby na hemoroidy. Jeśli jednak choroba jest już w dosyć zaawansowanym stadium, to konieczne będzie albo zastosowanie małoinwazyjnych metod (krioterapia, gumkowanie) albo leczenie chirurgiczne. Dlatego niezwykle istotne jest jak najwcześniejsze wykrycie hemoroidów, aby uniknąć operacji czy też mało komfortowych zabiegów.

W jaki sposób powstają hemoroidy?

Zakończeniem jelita grubego długości nawet 18 cm jest odbytnica, w której przed procesem wydalenia przez odbyt gromadzi się kał. Kanał odbytowy otoczony jest mięśniami zwieraczy, które przez większość czasu są bardzo napięte. Efektem tego jest zastój krwi w naczyniach krwionośnych, co w konsekwencji prowadzi do ich pęcznienia. Podczas procesu wydalania kału mięśnie zwieracza odbytu ulegają rozluźnieniu, co prowadzi do odpływu nagromadzonej krwi. Na skutek pęcznienia naczyń krwionośnych błona śluzowa odbytu ulega rozciągnięciu, czego efektem jest powstanie obrzęku. W ten właśnie sposób powstają guzki krwawnicze, które podczas oddawania stolca mogą się powiększać i krwawić.

PROCTO VITALE NA HEMOROIDYCo należy robić, aby uniknąć hemoroidów?

Przede wszystkim należy utrzymać dobrą wagę ciała, gdyż otyłość jest jedną z przyczyn powstawania hemoroidów. Osoby z nadwagą zazwyczaj unikają aktywności fizycznej, a także niezbyt zdrowo się odżywiają, co niestety zwiększa ryzyko pojawienia się w przyszłości tej wstydliwej dolegliwości. Odpowiednio dobrana dieta, bogata w warzywa i owoce zawierające duże ilość błonnika zapobiega zaparciom, które sprzyjają hemoroidom. Unikać należy przede wszystkim czekolady, kawy, orzechów, alkoholu, a także produktów zawierających duże ilości tłuszczu zwierzęcego. Wskazane jest natomiast przyjmowanie dużych ilości płynów w postaci niegazowanej wody, ziół, owocowych herbatek oraz ziół.

Leczenie hemoroidów

Zobacz naturalne metody leczenia: Domowe sposoby na hemoroidy – http://gastryczne.pl/czytelnia/domowe-sposoby-na-hemoroidy/

Początkowa faza choroby jest najłatwiejsza do wyleczenia. Można przykładowo stosować zioła na hemoroidy, czopki oraz maści, które w skuteczny sposób neutralizują takie objawy jak świąd czy pieczenie. Niezwykle skuteczne są nasiadówki przeprowadzane przy użyciu takich ziół jak rumianek czy kora dębu, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne. Jeśli jednak choroba zostanie wykryta w dosyć zaawansowanym stadium, to domowe sposoby z pewnością okażą się nieskuteczne, mogą jedynie nieco załagodzić objawy. W takim właśnie przypadku konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.


2 comments on “Czym są hemoroidy, jak powstają i jak można im zapobiegać?

  1. Jadźka pisze:

    Dobrze, że najważniejsze jest podkreślone. Jak choroba hemoroidalna jest zaawansowana, to żadne cudowne maści nie pomogą. Lepiej zamiast tego po prostu iść na operację i wyciąć hemoroidy. Oczywiście maści dla łagodzenia można stosować też, ale same niewiele zdziałają, będzie po prostu na to za późno.

    • @Jadźka pisze:

      Ale nie chodzi o to żeby było za późno, ale o to żeby hemoroidy nie rozrosły się do monstrualnych rozmiarów. I właśnie w tym celu to procto vitale można stosować. Ludziom się wydaje, że najważniejsze leczenie hemoroidów następuje jak już one krwawią, a tymczasem wtedy to jest właśnie już za późno, ale nie oznacza to, że można nic nie robić i hemoroidów nie leczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1