Depilacja Laserem Vectus

Rate this post

Nadmierne owłosienie może być przyczyną wielu kompleksów. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, od których wymaga się zawsze pięknego, gładkiego ciała. O ile na ciele kobiety występuje meszek włoskowy problem nie wydaje się być duży, kłopot zaczyna się wtedy, gdy dojrzałe włosy zaczynają rosnąć w miejscach nietypowych.

Skąd bierze się nadmierne owłosienie?

Przyczyn porostu nadmiernej ilości włosków u kobiet jest wiele. Przede wszystkim są to zaburzenia hormonalne, produkcja zbyt dużej ilości hormonu męskiego, czyli testosteronu. Problem może pojawić się już w okresie dojrzewania. Nadmierne owłosienie może pojawić się też w okresie ciąży, karmienia czy w procesie menopauzy. Kolejną przyczyną mogą być inne choroby – tutaj wymienić można chociażby guzy nadnercza czy guzy jajników. Niektóre kuracje również nie wpływają na to zjawisko dobroczynnie, jeśli kobieta przyjmuje sterydy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że za chwile będzie borykać się z problemem niechcianych włosków. Okazuje się także, że nadmierne owłosienie może pojawić się poprzez czynniki genetyczne – jeśli mama czy babcia miała podobny problem jest duże prawdopodobieństwo, że będzie go mieć też córka czy wnuczka.

Gdzie pojawiają się niechciane włoski?

Nasza skora jest w całości pokryta włoskami. Prawidłowo jest, jeśli pokrywa ją meszek włosowy a tylko w niektórych miejscach włosy dojrzałe. W wyniku zaburzeń u kobiet dojrzałe owłosienie może pojawić się tez w miejscach nietypowych, za to w tych, w których włosy rosną u mężczyzn. Wymienić tutaj można chociażby miejsce nad górną wargą, brodę, podbródek, baki, piersi i klatkę piersiową, brzuch, ramiona czy plecy. Włosy są przeważnie ciemne i porastają gęsto bądź w niewielkich skupiskach a nawet pojedynczo.

Jak razić sobie z nadmiernym owłosieniem?

Czasem pomaga terapia hormonalna, czasem operacja chirurgiczna (na przykład jeśli weźmiemy pod uwagę guzy). Większość kobiet radzi sobie też doraźnie, stosując maszynki do golenia, depilatory, pęsety czy zabiegi depilacji woskiem. Są to metody, które tylko chwilowo pozbawią nas owłosienia, niestety włoski szybko odrastają. Najlepszą metodą jest depilacja laserowa. Laser Vectus nowej generacji pozwala na bezbolesne zabiegi, dzięki którym wiązki światła definitywnie niszczą cebulkę włosa. W efekcie włosy w niechcianych miejscach nie odrosną już nigdy a kobiety mogą cieszyć się piękną skórą każdego dnia. Znikają kompleksy, pojawia się lepsze samopoczucie. Warto jeszcze nadmienić, że laseroterapia może być wykonywana niemal na każdej części ciała. Jest to zabieg bezpieczny i nie powoduje powikłań, o ile oczywiście będzie wykonywany przez profesjonalnego lekarza, zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi. Właśnie dlatego osoby cierpiące z powodu nadmiernego owłosienia powinny wybierać się na konsultację tylko do sprawdzonych gabinetów dermatologicznych czy klinik medycyny estetycznej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 − 73 =