Depilacja laserem – zalety i wady

5/5 - (1 vote)

Depilacja laserem cieszy się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród kobiet. Wiele osób ceni ją sobie za trwałe efekty, o które trudno w przy innych metodach depilacji. Dzięki laserowi można szybko i w zasadzie bezboleśnie raz na zawsze pozbyć się zbędnego owłosienia. Jednak tak samo jak wszystkie inne zabiegi kosmetyczne, również i depilacja laserem ma swoje zalety i wady.

Zalety depilacji laserem

Przede wszystkim podstawowym atutem laserowej depilacji jest trwałość zabiegu. Dzięki laserowi włosy nie odrastają  na naświetlanych obszarach. Depilacja laserem jest ponadto w zasadzie bezbolesna i rzadko występują komplikacje. Ponadto warto pamiętać, że depilacja laserowa to też znaczna oszczędność czasu w perspektywie długoterminowej. Klasyczne golenie zajmuje bowiem na co dzień sporo czasu.

Depilacja laserowa i jej wady

Dla wielu osób minusem depilacji laserowej jest stosunkowo wysoka cena całego zabiegu. Poza tym trzeba poddać się kilku sesjom naświetleń laserem, aby usunąć włosy, które po pierwszym naświetleniu jeszcze nie zdążyły urosnąć. Kłopotliwe bywa także samo przygotowanie się do zabiegu. Warto również zdawać sobie sprawę, że depilacja laserowa niestety nie jest dla każdego i nie zawsze jest skuteczna. Nie mogą się jej poddawać m.in. osoby chore na bielactwo czy łuszczycę. Depilacja laserem nie jest również wskazana w przypadku kobiet ciężarnych i matek karmiących. Przed samym zabiegiem trzeba też przez jakiś czas unikać opalania się, bo wówczas jego skuteczność jest niższa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

34 + = 44