Depilacja laserowa – fakty i mity

5/5 - (1 vote)

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg bardzo popularny. Zapewne większość z nas zna tę metodę chociaż ze słyszenia. Ci, którzy zdecydowali się z niej skorzystać wiedzą, że jest warta uwagi. Jednak są wciąż jeszcze i tacy, którzy mimo wszystko boją się spróbować. I to właśnie dla tej drugiej grupy przeznaczony jest ten artykuł. Opowiemy w nim o tym, co w przypadku depilacji laserowej jest prawdą, a co z informacji, które słyszałaś to kompletne bzdury. Możesz naprawdę się zdziwić! Gwarantujemy, że po tej lekturze spojrzysz na wspomniany zabieg łaskawszym okiem i na pewno na nowo rozważysz jego zastosowanie!

Depilacja laserowa boli

BZDURA! Jeżeli dobrze wybierzesz sprzęt, którym ma być przeprowadzony zabieg, to na pewno nie będziesz musiała martwić się bólem. Nowoczesne lasery (jak na przykład laser Vectus) posiadają wbudowany system chłodzenia, który sprawi, że depilacja będzie dużo bardziej komfortowa. Ponadto, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom laser skupia się wyłącznie na włosach. Oznacza to, że nie ingeruje on w Twoją skórę, a więc poparzenia Ci się nie przytrafią.

Depilacja laserowa trwa długo

Nieprawda! Czas trwania jednego zabiegu to kilka, ewentualnie kilkanaście minut, w zależności od partii ciała, na jakiej się go wykonuje. Jeżeli zdecydowałaś się poddać depilacji znaczną część ciała, to zabieg wydłuży się do kilkudziesięciu minut. To wszystko!

Po depilacji laserowej efekty utrzymują się tylko kilka miesięcy

Znowu błąd! Laserowe usuwanie owłosienia daje trwałe efekty. Aby jednak je uzyskać konieczne jest poddanie się nie jednemu, a całej serii zabiegów. O tym, ile wizyt jest potrzebne aby uzyskać maksymalne rezultaty decyduje specjalista wykonujący depilację. Na podstawie krótkiego wywiadu i obserwacji oceni, ile sesji jest potrzebne właśnie Tobie. Do każdego pacjenta podchodzi się bowiem indywidualnie, ponieważ każdy organizm jest inny. Najczęściej niezbędna liczba zabiegów oscyluje w granicach sześciu. Czasami jednak trwałe efekty można uzyskać już po czwartej wizycie w gabinecie.

Po depilacji należy szczególnie zadbać o skórę

To prawda. Przez pewien czas konieczne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Przez pierwsze trzy dni po zabiegu należy zrezygnować z wizyt na siłowni oraz basenie. Nie powinniśmy w tym czasie korzystać również z sauny. Natomiast przez trzy kolejne tygodnie koniecznym jest powstrzymanie się od opalania. Może to bowiem podrażnić naszą skórę. Jeżeli między poszczególnymi zabiegami w serii zauważymy na ciele odrastające włoski to pamiętajmy także o tym, aby samodzielnie ich nie usuwać. Korzystanie z pęsety czy wosku zdecydowanie odradzamy!

Depilacja laserowa nie jest dla każdego

Prawda. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. W tym między innymi:

 • bielactwo
 • terapia lekami światłouczulającymi
 • ciąża
 • padaczka
 • skaleczenia
 • niestabilna gospodarka hormonalna
 • aktywna opryszczka
 • skłonność do przebarwień
 • infekcje skórne
 • nowotwór
 • łuszczyca
 • opryszczka

Jeżeli zdecydowałaś się skorzystać z zabiegu depilacji laserowej, warto, abyś wcześniej skonsultowała się z lekarzem. On upewni Cię, że metoda ta jest dla Ciebie. Bądź powie, dlaczego nie powinnaś się jej poddawać.

Zapraszamy do kontaktu:

Depilacja Laserowa Gdynia Clinica Cosmetologica
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
[email protected]


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 3 =