Depilacja laserowa – o czym warto pamiętać?

5/5 - (2 votes)

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to innowacyjny sposób usuwania włosów. Zabiegi te cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, gdyż zbędne owłosienie jest po prostu nieestetyczne. Depilacje laserowa obejmują wszystkie partie ciała, a więc depilacja laserowa wąsika, depilacja laserowa pach czy laserowa depilacja bikini. Zabieg ten polega na trwałym usunięciu włosów przy pomocy wiązki światła. Światło lasera oddziałuje zarówno na cebulkę włosa, jak i korzeń, niszcząc go bezpowrotnie. Usuwanie owłosienia laserem należy powtórzyć kilkakrotnie, co 4-6 tygodni oraz po roku wykonać tak zwany zabieg przypominający.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

Zabieg dla pań, mężczyźni nie powinni go wykonywać ze względu na skutki zdrowotne. Depilacja laserowa bikini ma kilka przeciwwskazań, na przykład zażywanie lekarstw światłoczułych oraz zawierających witaminę C lub A, infekcje wirusowe lub bakteryjne. Depilacja laserowa okolic bikini boli, gdyż miejsca intymne są dobrze ukrwionymi narządami. Dla uzyskania optymalnych efektów, sesje powtarza się minimum 5 razy. Aby dobrze przygotować się do usunięcia owłosienia należy wyleczyć wszelakie choroby, które nam doskwierają, dobrze nawilżać skórę oraz nie golić bądź usuwać owłosienia na 4 tygodnie przed zabiegiem. Po wykonaniu depilacji należy stosować zasypkę lub krem łagodzący.

Laserowa depilacja twarzy

Na przykład depilacja laserowa brody zalecana jest w okresie zimowym, gdyż skóra nie zostaje poddana działaniu słońca, co jest bezwzględnym  warunkiem wykonania zabiegu. Depilacja laserowa przeciwwskazania to również stosowanie kremów z retinolem, duża skłonność do przebarwień czy stosowanie leków zakrzepowych. Dobrze przygotowana do zabiegu depilacja laserowa twarzy skóra jest odpowiednio nawilżona, natłuszczona oraz wyleczona z wszelakiego rodzaju wyprysków. Zabieg ten powtarzany jest 4 do 8 razy i niestety jest bolesny, gdyż skóra twarzy jest bardzo wrażliwa.

Depilacja laserowa nóg

Laserowa depilacja tej partii ciała wymaga jedynie kilku powtórzeń, gdyż włosy na nogach są ciemniejsze i grubsze, niż te pokrywające resztę ciała. Laserowa depilacja nóg nie jest bolesna, chyba, że próg bólu człowieka jest bardzo niski. Przeciwwskazania to przede wszystkim opalenizna, również używanie samoopalaczy, ciąża, niedawne zabiegi chirurgiczne, aktywne infekcje skóry. Przygotowanie do zabiegu polega na rezygnacji z depilacji woskiem, golarką na kilka tygodni przed spodziewaną wizytą w salonie, piciu odpowiedniej ilości. Czy depilacja laserowa boli? Nie powinna, szczególnie łatwa będzie dla osób, które używały w przeszłości wosku czy depilatora. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, nie wolno więc trzeć jej ręcznikiem, nie wolno używać kosmetyków z dodatkiem alkoholu, a warto stosować żele i kremy natłuszczające.

Depilacja laserowa pleców

To zabieg proponowany przede wszystkim panom. Depilacja laserowa jak się przygotować? Należy całkowicie zrezygnować z opalenizny, odstawić leki zawierające retinol, zrezygnować z peelingów. Depilacja laserowa ile zabiegów? W dobraniu odpowiedniej ilości zabiegów pomoże lekarz lub kosmetolog, ale szacuje się je na liczbę 5 i więcej. Nie są one bolesne, gdyż skóra na plecach jest odporna na ból. Po wykonanym zabiegu należy zrezygnować z kąpieli w gorącej wodzie i zastąpić je letnim prysznicem, nie korzystać z sauny czy basenu. Warto stosować kremy łagodzące podrażnienia.

Usuwanie włosów laserem nie jest wskazana dla osób z bardzo jasnymi, bądź siwymi włosami, a przed udaniem do salonu, warto skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się czy jesteś odpowiednim kandydatem do usunięcia włosów laserem. Depilacja laserowa efekty zaskoczą pozytywnie osoby, które nie pokładają wiary w tą metodę walki z włosami. Depilacja laserowa cena oraz depilacja laserowa opinia to dwie kwestie, które warto sprawdzić w internecie, gdyż różnią się one między sobą w zależności od salonu.

Depilacja laserowa – UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ:

CLINICA COSMETOLOGICA Gdynia

ul. Powstania Styczniowego 22/2

Rejestracja: +48 791 600 607
Więcej tu: https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/depilacja-laserowa/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 36 = 46