Depilacja laserowa w Gdyni: poznaj laser Vectus

5/5 - (2 votes)

Depilacja laserowa jest niejednokrotnie określana mianem rewolucji w zakresie usuwania nadmiernego i niechcianego owłosienia. Jak się okazuje, coraz częściej korzystają z tej metody także mężczyźni, chcący pozbyć się zrośniętych brwi, nadmiernie obfitej brody, włosów na plecach i pośladkach oraz owłosienia pod pachami. Kobiety wybierają przede wszystkim zabiegi na tzw. „wąsik” depilację nóg, okolic bikini oraz pach.

Depilacja laserowa Vectus – na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa cieszy się także dużą popularnością ze względu na swoją skuteczność. Wykonanie serii zabiegów (zwykle ok. 4 do 6 serii) pozwala na stałe pozbyć się aż 95% niechcianego owłosienia z danej partii ciała. Skuteczność działania lasera diodowego opiera się o fototermolizę selektywną. Światło wnika w głąb skóry, niejako przyciągane przez pigment znajdujący się we włosie (aktywną melaninę), niszcząc cebulkę i zapobiegając jej regeneracji. Tak skomplikowane działanie urządzenia sprawia, że mogą je obsługiwać wyłączenie specjaliście medycyny estetycznej.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Laser diodowy Vectus - szybka depilacja laserowaAby laserowe usuwanie owłosienia było skuteczne, istotne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Każdorazowo pacjent informowany jest o kluczowych zasadach w gabinecie medycyny estetycznej, niemniej należy pamiętać o tym, aby:

 • zrezygnować z terapii retinoidami w okresie nie krótszym niż 6 miesięcy przed planowanym zabiegiem,
 • zrezygnować z wszelkich form depilacji i golenia na minimum 1 miesiąc przed depilacją laserową,
 • na około 2 tygodnie przed zabiegiem zrezygnować ze stosowania leków fotouczulających (np. antybiotyki, antydepresanty),
 • zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy na ok. miesiąc przed depilacją laserową.

Nie zaleca się przy tym oszukiwania specjalisty przeprowadzającego zabieg, ponieważ depilacja laserowa przeprowadzona bez właściwego przygotowania pacjenta może wywołać np. poparzenia lub doprowadzić do powstania blizn, które będą nieestetycznie prezentować się na skórze.

Depilacja laserowa w Gdyni – wskazania po zabiegu

Mimo iż laserowe usuwanie owłosienia nie należy do metod bolesnych, to kwestia ewentualnego uczucia dyskomfortu, czy kłucia jest kwestią bardzo indywidualną. Z tego względu przed właściwym zabiegiem zawsze wykonuje się próby, aby zbadać reakcję pacjenta na działanie lasera. Zabieg każdorazowo wiąże się z podrażnieniem skóry w większym lub mniejszy stopniu, zależnie od wrażliwości pacjenta. Niemniej po zabiegu ważne jest aby przez kilka dni (aż do całkowitego zniknięcia zaczerwienienia lub opuchlizny) unikać:

 • kąpieli w gorącej wodzie,
 • korzystania z basenu lub sauny,
 • stosowania preparatów i kosmetyków zawierających alkohol,
 • stosowania peelingów (w tym peelingów enzymatycznych),
 • opalania  i stosowania samoopalaczy.

Zapisz się już dziś na pierwszą wizytę:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa
ul. Powstania Styczniowego 22/2a
81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 64 94
https://vectusgdynia.pl

Przeciwwskazania dla zabiegu depilacji laserowej – laser Vectus Gdynia

Jak każdy zabieg kosmetyczny, również depilacja laserowa nie jest dla każdego. Z tej metody usuwania nadmiernego owłosienia powinny zrezygnować:

 • osoby z silnie opaloną skórą lub stosujące samoopalacze,
 • przyjmujące leki o właściwościach fotouczulających (np. antybiotyki, antydepresanty),
 • kobiety w ciąży,
 • chorujący na nowotwory,
 • osoby z infekcjami wirusowymi lub bakteryjnymi skóry, na powierzchni gdzie ma być wykonywany zabieg,
 • osoby o włosach rudych, siwych i bardzo jasnych blond.

Depilacja laserowa jest innowacyjnym zabiegiem, który w kilku seriach, trwających ok. 5-10 minut pozwala pozbyć się aż 95% niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała. Sprawia to, że coraz więcej zarówno kobiet, jak i mężczyzn decyduje się na tę metodę, by już na zawsze zrezygnować ze stosowania golarki, depilatora elektrycznego, bądź plastrów z woskiem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 − 50 =