Depilacja laserowa – co warto o niej wiedzieć?

5/5 - (1 vote)

Depilacja laserowa to prawdziwy hist ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny i dający trwałe efekty. Decydują się na niego coraz częściej nie tylko kobiety, ale i mężczyźni, którzy chcą pozbyć się włosów z klatki piersiowej czy pleców.

Depilacja laserem nie powoduje uszkodzenia czy podrażnienia skóry. Wykonywana jest nawet w miejscach wrażliwych np. pachach czy okolicy bikini. Wiązka lasera przenika przez skórę niszcząc mieszki włosowe, ale nie narusza struktury naskórka. Odczuwalny bywa jedynie niewielki dyskomfort w formie pieczenia lub szczypania, ale to kwestia w dużej mierze indywidualna.

Zabieg należy powtórzyć kilka razy, gdyż włosy nie rosną równocześnie. Laser niszczy tylko te, które są w aktywnej fazie wzrostu, a więc te widoczne na powierzchni skóry. Zwykle trzeba wykonać 3 serie naświetlania w kilkutygodniowych odstępach. W ten sposób usuwa się na stałe około 90% włosów. U niektórych osób przeprowadza się później tzw. zabiegi utrwalające. Skuteczność metody zależy w dużej mierze od koloru karnacji i włosów. Najłatwiej usuwa się włosy grube i ciemne. Depilacja raczej nie sprawdza się u osób o bardzo jasnej karnacji. Mają one bowiem wysokie stężenie melaniny w skórze. Z tego samego powodu zabiegu nie poleca się osobom, które się w krótkim odstępie czasu opalały. Przed depilacją nie wolno również skóry podrażnić.

Główne przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu to choroby skóry oraz występująca u niektórych osób wysoka wrażliwość na światło, co na związek z zażywaniem niektórych leków. Depilacja niezalecana jest także kobietom ciężarnym.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 + = 73