Depilacja laserowa Vectus

5/5 - (4 votes)

W ostatnich latach trwałe usuwanie zbędnego owłosienia stało się powszechnym zwyczajem Wszystkie osoby zamierzające skorzystać z zabiegu depilacji mają do wyboru kilka metod : mechaniczną , chemiczną i trwałą laserową. Mechaniczne sposoby usuwania zbędnych włosów są bardzo stare i wykorzystują wosk, maszynki, pasty cukrowe lub specjalne depilatory. Chemiczne usuwanie włosów jest dużo młodsze i opiera się na wykorzystaniu specjalnych pianek, kremów czy żeli. Jedynie depilacja laserowa zapewnia trwałe usunięcie włosów i jest w porównaniu do poprzednich zabiegów komfortowa. Depilacja laserowa jest w chwili obecnej najbardziej skutecznym zabiegiem. Większość laserów działa na zasadzie wykorzystania światła pochłanianego przez barwnik znajdujący się w skórze i włosach, czyli melaninę. Im więcej melaniny zawierają włosy, tym więcej pochłania ona światła i szybciej ulega zniszczeniu cały włos. W czasie depilacji laserowej są naświetlane włoski będące aktualnie w fazie wzrostu, co stanowi 20- 30%. Koniecznym staje się więc wykonanie kilku zabiegów co 4 do 6 tygodni, aby pozbyć się ich skutecznie. Cała kuracja trwa więc kilka miesięcy, ale daje trwałe efekty. Zabiegi z wykorzystaniem lasera nie wymagają też specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ograniczeniem do wykonania zabiegu jest: ciążą, karmienie piersią, przyjmowanie leków światłouczulających, oraz niektóre choroby, takie jak: padaczka, cukrzyca. nowotwory i oczywiście choroby skóry. Laser IPL emituje promienie świetlne o różnej długości lecz ograniczonej mocy i energii ze względu na możliwość poparzenia skóry. Jest on powszechnie dostępny, jednak wykazuje najmniejszą skuteczność i wymaga wielu zabiegów.

W technologii IPL+ RF połączono fale świetlne z energią fal radiowych. Daje to większą skuteczność i możliwość eliminowania jasnych włosów o małej zawartości melaniny. Ta technologia wymaga jednak dość dużej liczby zabiegów. W nowocześniejszych laserach zastosowano system podwójnych lamp, co pozwoliło na wyraźne zwiększenie mocy i skuteczności. Liczba potrzebnych zabiegów uległa zmniejszeniu. Najnowszej generacji i najwyższej jakości urządzeniem jest laser diodowy Palomar Vectus. Głowica urządzenia wytwarza światło o długości fali 810 nm. Światło to po wniknięciu w skórę, a dokładniej w łodygę włosa powoduje w niej rozkład aktywnej melaniny. Efektem jest zniszczenie komórek odpowiadających za wzrost i regenerację włosów, znajdujących się w mieszkach włosowych. Bardzo ważną zaletą lasera Vectus jest zastosowanie specjalnego, inteligentnego czytnika Skintel. Umożliwia on dostosowanie zabiegów do potrzeb każdego pacjenta, bowiem po przyłożeniu do skóry sprawdza on poziom melaniny .Czytnik po przetworzeniu danych sam dostosowuje natężenie pracy lasera do potrzeb konkretnego pacjenta. W ten sposób pozwala na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa, eliminując ryzyko pomyłki. Ciekawą cechą lasera Vectus jest możliwość wykorzystania światła odbijanego od skóry dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. W ten sposób można wykorzystać kierunkowe impulsy i niepotrzebnie nie tracić energii – więcej w tym temacie tutaj: http://www.zaspa24.pl/vectus-nowoczesna-depilacja-laserowa-w-gdansku/.

Zabiegi z wykorzystaniem tego lasera są bezbolesne bowiem stosowana w czasie ich trwania specjalna głowica dokonuje schłodzenia skóry zapewniając komfort. Głowica bowiem posiada specjalny system chłodzący z wykorzystaniem szkła szafirowego, którego działanie polega na chłodzeniu skóry w czasie całego zabiegu. Laser Vectus wyposażony jest w zmienne głowice o różnej wielkości, co pozwala na wykorzystanie go do depilacji każdej części ciała. Zabiegi depilacji laserowej z wykorzystaniem lasera Vectus są szybkie i trwają od kilku minut dla małych partii ciała, takich jak zbędny wąsik czy pachy, do maksymalnie 30 minut dla depilacji nóg. Najważniejsza dla pacjentów, oprócz komfortu jest niewielka liczba zabiegów- od 4 do 6 – po to, aby na trwałe usunąć aż 95% owłosienia z określonej okolicy ciała. Pozostała część włosów wcale nie musi się pojawić, ale aby podtrzymać rezultaty można co jakiś czas powtórzyć jeden zabieg.


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=M9B55Pm3yDk


5 comments on “Depilacja laserowa Vectus

 1. Kami pisze:

  uff, usunęłam w końcu swój największy kompleks wszech czasów: wąsik! Nawet nie wiecie ile to dla mnie znaczy, spoglądać w lustro i cieszyć się na widok swojej twarzy. Jak dobrze, że skorzystałam 🙂

 2. Doma pisze:

  Ciekawe, już nieraz słyszałam o tej metodzie depilacji, ale boję się że jest bardzo bolesna…

 3. Pomelo pisze:

  Teraz są tak nowoczesne urządzenia, że już nic mnie nie zdziwi… dobrze, że nowoczesna medycyna pozwala ludziom pozbyć się największych kompleksów 🙂 chyba zdecyduję się na usunięcie nadmiernego owłosienia z pleców. Momentami czułam się jak mężczyzna..

 4. Natka pisze:

  Powiem Wam, że to wygoda jak nic! Byłam na kilku zabiegach na pachy i praktycznie mogę zapomnieć o czymś takim jak owłosienie w tych partiach ciała 🙂 a jaka to higiena! I dla zabieganych w sam raz !

 5. Martunia pisze:

  Byłam, polecam! Zabieg szybki, praktycznie bezbolesny 🙂 Warto było, tam bardziej, że lato idzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 48 = 58