Detoksykacja organizmu – warto?

5/5 - (2 votes)

Warto zrobić oczyszczanie organizmu? Oczyszczanie organizmu (czyli detoksykacja organizmu) od wewnątrz jest tak samo ważne, jak codzienny prysznic. Niestety, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w większości produktów, które przyjmujemy jako pokarm, są toksyny. Wydaje się nam, ze skoro kupujemy owoce i warzywa na targu, jemy kurczaka, a nie smalec, to znaczy że odżywiamy się zdrowo. I tak i nie.

Jeśli nie masz własnej działki z ogródkiem warzywno – ziołowym oraz hodowlą zwierząt, to też przyjmujesz codziennie sporą dawkę toksyn, których musisz się regularnie pozbywać.

Gdy ciągle czujesz senność, zmęczenie, rozdrażnienie, nic Ci się nie chce i wyglądasz starzej niż powinieneś, to znak że Twój organizm jest obciążony toksynami.

Jest wiele opcji, aby pozbyć się ich ze swojego organizmu. Możesz wybrać obozy oczyszczające, przejść na dietę warzywno-owocową lub zastosować picie ziół, m.in Hepa Vitale.

Wybór należy do Ciebie. Jednak dziś polecimy tą ostatnią opcję, ponieważ jest bezpieczna, zdrowa i nie wymaga dużego wysiłku.

Zioła na oczyszczanie organizmu

O właściwościach leczniczych ziół wiedzą nasze babcie, wiedziały prababcie, a także ich matki i babki. Kilkadziesiąt lat temu, gdy dostęp do medycyny był ograniczony, zioła były podstawą lecznictwa. Łatwa była ich dostępność, ponieważ wystarczyło zrobić sobie spacer po łące. (zobacz: http://oczyszczanieciala.net.pl/ziola-oczyszczanie-jelit/)

Nie musisz się jednak przerażać, że w pobliżu domu nie masz łąki, nie wiesz co zbierać i czy to aby nie zwykłe chwasty. Istnieje specjalna mieszanka ziół Hepa Vitale, która została idealnie dobrana, aby pomóc oczyścić organizm ze złogów oraz toksyn, które zalegają w organizmie.

Z czego składa się Hepa Vitae?

W składzie znajdują się trzy podstawowe zioła.

  1. Babka Płesznik. Odtruwa oraz idealnie oczyszcza organizm z niepotrzebnych substancji, a przede wszystkim z toksyn. Dzięki niej możesz pozbyć się dolegliwości żołądkowych, działa osłonowo, więc pożegnasz się z dyskomfortem trawiennym. Mało tego, babka płesznik działa pozytywnie na serce oraz ciśnienie krwi. Występuje w wielu suplementach diety.
  2. Ostropest Plamisty. Jest to bardzo dobre zioło, które działa na samopoczucie. Dzięki niemu wyglądasz zdrowiej, młodziej oraz czujesz się lżej. Działa oczyszczająco na wątrobę, dzięki czemu jest ona odporniejsza na związki chemiczne. Co ciekawsze, po wielu badaniach okazało się, że ostropest plamisty działa pozytywnie w walce z rakiem piersi, szyjki macicy, albo prostaty. W dobie dzisiejszej zachorowalności dobrze się zabezpieczyć i profilaktycznie pić to zioło. Nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest w 100% naturalny.
  3. Czarnuszka siewna. Jest niepozorna, ale wnosi wiele dobrego do organizmu. W dawnych czasach nazywana była „złotem faraonów” ze względu na to, że posiada ponad 100 różnych aktywnych substancji, które działają na szereg dolegliwości. Czarnuszka siewna ma także działanie przeciwzapalne, przeciwnowotworowe oraz przeciwbakteryjne. Idealnie wspomaga układ odpornościowy oraz dodaje potężnej dawki energii.

2 comments on “Detoksykacja organizmu – warto?

  1. LM pisze:

    Oczyszczanie jelit jest bardzo ważne. Toksyny z żywności mają bowiem wpływ na cały organizm. Oczywiście nikt tego wprost jeszcze nie udowodnił, ale coraz częściej słychać, że na przykład rak prostaty może być spowodowany także czynnikami środowiskowymi, a to nie mniej, nie więcej, a właśnie zatrucia organizmu i tym podobne sprawy.

  2. A4 pisze:

    Pewnie, że warto, ale oczyszczanie jelit ziołami nie jest łatwe. Jak czytam te wszystkie poradniki, żeby iść do lasu i na łące znaleźć zioła, a potem je suszyć i robić z tego napar, to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Prawda jest taka, że lepiej kupić gotową mieszankę ziołową na oczyszczanie ciała i zaufać specjalistom, a nie bawić się w chemika z Bożej łaski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 83 = 92