Dlaczego nie wolno oszczędzać na zabiegach medycyny estetycznej?

5/5 - (1 vote)

Medycyna estetyczna, również zabiegi na uda, stały się coraz bardziej popularne i dostępne dla wszystkich grup społecznych. Wiele kobiet chce zaoszczędzić na zabiegach, wyszukując je na przykład w internecie. Oto powody, dla których nie powinno się tego robić i nadmiernie ufać temu co jest zawarte na znanych portalach.

1. Zabiegi odchudzające na uda powinny być wykonywane w profesjonalnych gabinetach przez wykształconych kosmetologów, a nawet lekarzy. Oszczędność zwykle powoduje, że standard wykonywanych usług drastycznie spada. Skutki skuszenia się na niską cenę bywają opłakane. Zabieg może się nie udać, lecz z gabinetu wychodzimy również często nie wiedząc czy nie zostaliśmy zakażeni jakimś wirusem lub bakterią.

Czytaj więcej: Zabiegi na wymodelujsylwetke.pl

2. Za zabiegi wyszczuplające na uda znacząco różniące się ceną od standardowych cen za taki sam rodzaj usług w oficjalnym cenniku lekarze nie biorą odpowiedzialności. Wyszukiwanie tanich zabiegów na przykład na popularnych portalach w internecie wiąże się z tym, że wykonujemy je na własną odpowiedzialność.

3. Tanie zabiegi oznaczają kiepskiej jakości materiały. Jeśli cena jest mocno zaniżona, to jest to podejrzane. Ceny zabiegów nie zależą wcale od wygórowanych oczekiwań lekarzy medycyny estetycznej. Zależą odgórnie od cen producentów niezbędnych akcesoriów za które gabinety muszą zapłacić. Aby wykonywanie zabiegów było dla nich opłacalne, muszą one być w odpowiedniej cenie. Jeśli ceny są niskie, oznacza to najprawdopodobniej, że materiały zastąpiono tańszymi zamiennikami. Mogą one być znacznie mniej skuteczne lub wręcz niebezpieczne dla zdrowia, powodować alergie, uszkodzenia a nawet zgon.

Zobacz też: http://medicinemag.pl/endermologia-na-cellulit-zabiegi-na-cellulit/

4. Niskie ceny nie opłacają się nawet lekarzom. Ustalenie niskich cen za zabieg w dłuższej perspektywie nie jest opłacalne nawet dla osób wykonujących zabiegi. Niska skuteczność tych zabiegów powoduje, że klienci raczej nie wracają drugi raz na zabieg do tej samej kliniki. W rezultacie nawet jeśli wyda ona dużo pieniędzy na rozpowszechnienie swoich usług, to zwrot tych kosztów wcale nie jest oczywisty. Jeśli ktoś mimo wszystko proponuje niskie ceny za usługi to prawdopodobnie jest dopiero początkującym na rynku, lub wręcz zamierza po jakimś czasie zniknąć. Wówczas dochodzenie swoich praw jest znacznie trudniejsze.

Czytaj więcej na temat: Cellulit na ramionach

5. Zabiegi na uda i inne zabiegi medycyny estetycznej często kierują potencjalnych klientów poza granice naszego kraju. Nie oznacza to wcale, że mamy do czynienia z zagraniczną kliniką. Mogą pracować tam sami rodacy lecz fakt, że klinika znajduje się poza granicami kraju może świadczyć o tym iż ma coś do ukrycia. Dochodzenie praw jest tutaj również znacznie trudniejsze, szczególnie jeśli chodzi o prawa znacznie różniące się od siebie. Rozstrzygnięcie sporów kosztuje znacznie więcej i trwa o wiele dłużej niż na terenie Polski. Ponadto zabieg wykonywany poza granicami tak naprawdę kosztuje przecież więcej niż w kraju. Trzeba doliczyć koszty przejazdu, wynajmu pokoju, wyżywienia i wielu innych rzeczy, których kliniki medycyny estetycznej z reguły nie zapewniają.


2 comments on “Dlaczego nie wolno oszczędzać na zabiegach medycyny estetycznej?

  1. Remik pisze:

    Prosta rzecz – nic co jest tanie nie będzie nigdy dobre. Dobre może być darmowe. Ale tanie, zawsze będzie złe. Nie stać mnie na tanie rzeczy – to moja maksyma i wydaję znacznie mniej, bo nie muszę zmieniać butów po 3 miesiącach. Tak samo jest z usuwaniem cellulitu czy innymi zabiegami.

  2. Sztywny pisze:

    Jak zabiegi są tanie, to najczęściej wykonują je słabi lekarze. Bo dobry lekarz nie będzie pracował za pół ceny, chyba że jest to jakaś misja w Afganistanie, gdzie pomaga dzieciom. Ale jak mówimy o usuwaniu cellulitu, to przecież nie jest tak, że ktoś za parę złotych będzie się tym zajmował. Każdy lekarza ma swoją cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 10 = 19