Dobry stomatolog, czyli jaki?

Rate this post

Regularne wizyty u dentysty to jedyny sposób na zachowanie zdrowego, dobrze wyglądającego uzębienia. Nie jest to jedynie kwestia estetyczna – każdy dentysta w Gdańsku doskonale wie, że stan uzębienia ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia całego organizmu. O czym warto wiedzieć, wybierając się do stomatologa?

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Nie zawsze wiemy, który stomatolog jest najlepszym specjalistą – zwłaszcza, jeśli udajemy się do gabinetu po raz pierwszy. W takich sytuacjach bardzo przydatny może okazać się internet – na odpowiednich stronach pacjenci wymieniają się opiniami na temat poszczególnych gabinetów. Dobry dentysta potrafi sprawić, że strach przed dentystą zamieni się w pewność siebie, a pacjent poczuje się w gabinecie komfortowo. Warto zwrócić uwagę na stan gabinetu – nie powinno być w nim żadnych śladów po poprzedniej wizycie, a narzędzia powinny być sterylnie czyste. O gabinecie dobrze świadczą również nowoczesne, specjalistyczne sprzęty znajdujące się w nim. Dobry stomatolog dba o stan własnej wiedzy – odbywane przez niego regularnie szkolenia świadczą o tym, że traktuje swoją pracę poważnie.

Znieczulenie u dentysty

Dawno już minęły czasy, kiedy wizyta u dentysty musiała wiązać się z bólem i dużym dyskomfortem. Stosowane w dzisiejszych czasach znieczulenia sprawiają, ze leczenie zębów staje się zupełnie bezbolesne. Znieczulenia można stosować na różne sposoby – lekarz dobiera je w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu. Znieczulenia nasiękowe podawane są w formie zastrzyku – preparat wsiąka w tkanki i sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu. Stosowane jest do leczenia zębów górnych, przy zębach dolnych na ogół stosuje się znieczulenie przewodowe, które znieczula nerwy. Znieczulenia miejscowe stosuje się przy niewielkich zabiegach, lub też po to, aby pacjent nie odczuwał bólu podczas podawania znieczulenia w zastrzyku. Wiele kobiet zastanawia się, czy znieczulenie u dentysty w ciąży jest bezpieczne. Zaleca się unikanie tego zabiegu w pierwszym trymestrze ciąży, ale później z całą pewnością można go zastosować.

Dentysta dla dzieci

Dzieci u dentysty – to nie zawsze łatwy temat. Najmłodsi często boją się zabiegów, dentysta musi więc wiedzieć, w jaki sposób się zachowywać, aby dzieci nie bały się leczenia. Ważne jest, aby dziecko jak najwcześniej oswajane było z gabinetem dentystycznym – warto wybrać się na pierwszą wizytę tylko w celu kontroli zębów, aby dziecko nie kojarzyło wizyty z bólem i nieprzyjemnościami. Podczas leczenia zębów dzieci stosuje się specjalne znieczulenia i środki, które sprawiają, że leczenie jest bezbolesne.

Wybielanie zębów u dentysty

Współczesne kanony urody wymagają śnieżnobiałego uśmiechu. Choć w drogeriach znajdziemy wiele przeznaczonych do wybielania zębów kosmetyków, najlepsze efekty daje wybielanie zębów u dentysty. Z reguły stosowane są w tym celu dwie metody – metoda nakładkowa oraz wybielanie w gabinecie za pomocą lamp. Metoda nakładkowa stosowana jest przez pacjenta w domu – jedynie nakładka jest wykonywana w gabinecie. Czy warto i ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty? Z całą pewnością efekty są warte uwagi. Wybielanie w gabinecie to koszt około 2000 zł, wybielanie za pomocą nakładek kosztuje mniej więcej trzykrotnie mniej, jednak nie daje aż tak spektakularnych efektów. W doborze najodpowiedniejszej metody z pewnością pomoże specjalista.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 2 =