Domowe sposoby na rozwolnienie

5/5 - (2 votes)

Biegunka nie jest niczym przyjemnych zarówno dla osoby, która cierpi na taką dolegliwość, jak i domowników, którzy muszą jej udostępnić niemal na wyłączność łazienkę. Jak sobie jednak radzić z biegunką i czym ona tak właściwie jest? Czy zawsze konieczne jest ratowanie się medykamentami i wizytą u lekarza, czy może domowe sposoby na rozwolnienie również przywrócą nam równie szybko zdrowie i wigor?

Przyczyny rozwolnienia

Już na samym początku rozważań na temat rozwolnienia trzeba wspomnieć, że najczęstszą przyczyną tego typu dolegliwości jest spożyte jedzenie – nieświeże lub niemyte. Warto myśleć profilaktycznie, a nie będziemy musieli sięgać po domowe sposoby na rozwolnienie.

Lekarstwa czy naturalne sposoby na rozwolnienie?

Niemal na każdym kroku, czy to w radio, czy w telewizji, możemy natrafić na reklamy specyfików dostępnych bez recepty, które mają nam pomóc w walce z biegunką i przyśpieszyć nasz proces rekonwalescencji. Wbrew pozorom takie specyfiki również potrafią działać, jednak w większości przypadków zależy to od podatności naszego organizmu na działanie określonych substancji w danym leku oraz przyczyn powstania biegunki – nie zawsze jest to związane z zatruciem pokarmowym i w niektórych przypadkach konieczna może być wizyta u lekarza specjalisty, który zastosuje inne metody leczenia.

Domowe sposoby na rozwolnienie

Wracając jednak do domowych sposobów na biegunkę, to niemal każdy domowy sposób na rozwolnienie będzie dobrym rozwiązaniem – są to przeważnie sposoby, które stosowały już nasze babcie i dziadkowie nie mając dostępu do profesjonalnych leków i z konieczności posiłkowali się tym, co mieli pod ręką. Jakie są zatem domowe sposoby na rozwolnienie?

Sposób na rozwolnienie – kakao dla każdego!

Podstawowym sposobem na rozwolnienie jest spożywanie kakao w każdej postaci za wyjątkiem połączenia mleka z kakao, które mogłoby negatywnie wpłynąć na naszą florę jelitową. Jest to zarazem sposób najłatwiejszy, gdyż kakao występuje w gorzkiej czekoladzie, którą bez żadnych trudności kupić możemy w każdym sklepie spożywczym. Warto wybierać jednak te czekolady, które w swoim składzie mają największą ilość kakao.

Sposób na rozwolnienie – jagody

 

Drugim ze sposobów stosowanych przez nasze babcie są jagody – wbrew pozorom nawet herbata sporządzona z suszonych jagód może bardzo dobrze wpłynąć na nasze zdrowie podczas rozwolnienia w związku z substancjami, które spowalniają ruchy robaczkowe jelit, a tym samym zmniejszają dolegliwości.

Odwodnienie organizmu przy rozwolnieniu

Przy biegunce należy bezwzględnie pamiętać o odpowiednim nawadnianiu organizmu – wraz z wypróżnianiem się tracimy ogromne ilości wody, a tym samym nawet krótkotrwała, ale intensywna biegunka może doprowadzić do odwodnienia całego organizmu. Warto jednak zamiast czystej wody wybrać herbaty i napary z ziół, które są kolejnym domowym sposobem na rozwolnienie – sprawdzą się tutaj między innymi mięta, rumianek czy tymianek.

Podsumowując, domowych sposobów na radzenie sobie z biegunką jest wiele, jednak biegunka nie zawsze musi ustąpić natychmiastowo – czasami potrzeba po prostu czasu i cierpliwości.


One comment on “Domowe sposoby na rozwolnienie

  1. czytelnik pisze:

    Nie ma co wymyślać, bo domowe sposoby na rozwolnienie po prostu nie działają. Lepiej już po prostu pozwolić się toksynom wydostać z organizmu niż w jakiś sposób je zatrzymywać, bo na pewno do niczego dobrego to nie doprowadzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 3 = 6