Henna rzęs – czy warto wykonać ten zabieg?

5/5 - (10 votes)

Co to jest henna do rzęs?

Henna rzęs to zabieg kosmetyczny polegający na nałożeniu bezpośrednio na rzęsy odpowiedniej mieszkanki składników, którymi głównie są barwniki. Henna do rzęs polega na zabarwieniu rzęs na interesujący nas kolor. Mamy do wyboru czerń, brąz lub grafit. To trzy najbardziej powszechne, podstawowe kolory jednak henna na rzęsy położona na zróżnicowane odstępy czasowe daje różne efekty. Stopień zabarwienia zależny jest od czasu, dzięki regulacji czasem wykonywania zabiegu możemy uzyskiwać różne odcienie, czyli zróżnicowane efekty.

Dla kogo jest przeznaczona henna do rzęs?

Henna do rzęs jest przeznaczona dla osób, które nie są posiadaczami szczególnie wrażliwej skóry czy oczu. Natomiast alergicy powinni raczej unikać malowania rzęs henną, ponieważ może to powodować podrażnienie, opuchliznę i łzawienie oczu.

Czy malowanie rzęs henną może być niebezpieczne dla naszych oczu?

Musimy mieć na uwadze, że wykonując samemu ten zabieg w domu trzeba zachować dużą ostrożność i higienę. Henna do rzęs jest mieszanką w większości na rynku kosmetycznym substancją o chemicznym składzie co przy bliskim kontakcie z oczami, może je podrażnić.

Czy henna rzęs to zabieg, który warto wykonać?

Henna rzęs jest dobrym rozwiązaniem, które chcą zaoszczędzić czas na tradycyjnym malowaniu rzęs tuszem. Malowanie rzęs henną jest jednorazowym zabiegiem dającym długie efekty. Hennę do rzęs co prawda trzeba powtarzać, bo mycie twarzy wypłukuje kolor, ale nie dzieje się to bardzo szybko.

Henna rzęs – zalety:

 • jednorazowy, szybki zabieg kosmetyczny
 • można go wykonać samemu w domu
 • daje o wiele dłuższe efekty niż w przypadku tuszu działającego maksymalnie 24 h
 • jest wygodna, ponieważ wykonując ją raz nie musimy malować rzęs tuszem codziennie
 • efekt zabarwienia można regulować za pomocą skracania lub wydłużania czasu

Potrzebujesz innych zabiegów? Wybierz Gdynię!

Clinica Cosmetologica w Gdyni ma teraz specjalną ofertę – możesz umówić się na bezpłatne konsultacje ze specjalistą kosmetologiem – wystarczy się tylko skontaktować:

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
[email protected]
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/


4 comments on “Henna rzęs – czy warto wykonać ten zabieg?

 1. aleksandra pisze:

  Henna rzęs jest przyjemnym zabiegiem, bardzo lubie chodzić do kosmetyczki w celu nałożenia henny na moje rzęsy. Po zabiegu wyglądają lepiej i bardziej naturalnie niż po użyciu tuszu.

 2. Fera pisze:

  Uwielbiam moje rzęsy po zabiegu, rzęsy wydają się bardziej puszyste i błyszczące, polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 63