Jak dbać o cerę naczynkową? Laserowe zamykanie naczynek

Rate this post

Cera naczynkowa to taka, na której widoczne są teleangiektazje. To nic innego jak podskórne pajączki, które wpływają na jakże niekorzystny wygląd estetyczny. Uznaje się, że z takim typem cery borykają się przede wszystkim kobiety a wszystko przez uwarunkowania genetyczne i zaburzenia gospodarki hormonalnej. Warto również dodać, że to właśnie kobiety cierpią dużo częściej na trądzik różowaty i alergie, które to również są przyczyną pojawiania się rozszerzonych naczynek.

Cera naczynkowa uznawana jest za niezwykle wrażliwą, podatną na wszelkiego rodzaju podrażnienia, Naczynia krwionośne są kruche, w wyniku rozszerzania się i kurczenia pękają i uwydatniają się pod powłokami skórnymi. W efekcie, na policzkach i w okolicach nosa pojawiają się całe sieci widocznych niteczek, które należy usuwać a nie tylko zakrywać pod grubą warstwą makijażu. Zamykanie naczynek nie jest dzisiaj procesem trudnym jednak każda pacjenta powinna liczyć się z długotrwałą terapią.

Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Ważne jest nie tylko podjęcie kroków w celu zniwelowania popękanych na twarzy naczynek, ale również standardowa pielęgnacja skóry, dzięki której zapobiegać można powstawanie kolejnych zmian tego rodzaju.

W pierwszej kolejności pacjent powinien zwrócić się o pomoc do dermatologa, bo to właśnie lekarz o tej specjalizacji będzie w stanie zdiagnozować przyczynę niekorzystnej przypadłości i zalecić odpowiednią kurację. Praktycznie w każdym przypadku zaleca się codzienną terapię kremami, które w swoim składzie zawierają witaminę C oraz K – to właśnie one mają właściwości wzmacniające naczynka krwionośne.

Ważna jest także profilaktyka. Wiadomo, że kobiety, które posiadają cerę naczynkową nie powinny zażywać zbyt gorących kąpieli ani korzystać z sauny. Niekorzystnie działają również warunki atmosferyczne – działanie promieni słonecznych, silny wiatr czy mróz. Odpowiednio do pory roku warto stosować ochronne filtry.

Jak usuwać pajączki?

Pajączki, które pojawiły się na skórze twarzy można dzisiaj w prosty sposób zniwelować. W tym celu należy poddać się zabiegom, takim jak laserowe zamykanie naczynek. To metoda w pełni bezpieczna i skuteczna – wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i natychmiast zamykają popękane naczynka. W efekcie pajączki znikają bezpowrotnie. Zabieg nie wiąże się z bólem, jest w pełni komfortowy dla pacjenta. Należy przeprowadzać go w serii od 4 do 6 zabiegów a nad sprawnym przebiegiem tego rodzaju terapii powinien czuwać doświadczony lekarz, pracujący w najlepszym gabinecie dermatologicznym bądź renomowanej klinice medycyny estetycznej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

12 + = 19