Jak skutecznie i szybko oczyścić twarz?

5/5 - (2 votes)

Aby skóra nie starzała się przed wcześnie, należy odpowiednio o nią zadbać. Przede wszystkim należy wiedzieć jak oczyścić twarz. Bowiem odpowiednie oczyszczanie twarzy to klucz do sukcesu. Skóra po dwudziestym roku życia zaczyna tracić kolagen, w związku z czym wymaga bardziej intensywnych metod pielęgnacyjnych. W związku z czym wskazane jest przynajmniej raz na pół roku wykonać zabieg oczyszczania twarzy. Powodują one bowiem odmładzanie twarzy.

Zabiegi odmładzające na twarz

Obecnie na rynku jest do wyboru wiele metod na oczyszczanie twarzy. Zalicza się do nich między innymi: oczyszczanie twarzy kwasami, mechaniczne oczyszczanie twarzy, jak również laserowe oczyszczanie twarzy.

Do jednych z najpopularniejszych metod należy oczyszczanie twarzy za pomocą kwasów. Obecnie na rynku wykorzystuje się do tego celu cztery rodzaje tej substancji, w zależności od rodzaju skóry, a mianowicie:

  • kwas glikolowy
  • kwas salicylowy
  • kwas migdałowy
  • kwas pirogronowy

Kwasy te nie dość, iż działają oczyszczająco, to dodatkowo działają bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie.

Z kolei mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu martwego naskórka, za pomocą głowicy pokrytej kryształkami. Jest to zabieg przeznaczony do każdego rodzaju skóry, nie powodujący żadnych skutków ubocznych. Aczkolwiek w szczególności polecany jest dla osób ze skórą wrażliwą.

Natomiast oczyszczanie skóry za pomocą laseroterapii kierowane jest przede wszystkim dla osób ze skórą trądzikową. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę powodując usuwanie zanieczyszczeń, przebarwień oraz zaskórników. Jest to metoda skuteczna i bezpieczna.

Aczkolwiek należy pamiętać, iż skórę należy także regularnie oczyszczać w zaciszu domowym. Gdyż w ten sposób unikniemy pojawiających się przebarwień oraz krostek. Twarz należy oczyszczać za pomocą mleczka, bądź toniku oczyszczającego. Należy również pamiętać o odpowiednim nawilżeniu skóry oraz o regularnej zamianie pościeli. Gdyż to właśnie podczas snu najbardziej jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia oraz na działanie roztoczy.


2 comments on “Jak skutecznie i szybko oczyścić twarz?

  1. Arielka223 pisze:

    oczyszczanie twarzy z użyciem kwasów nie brzmi zbyt bezpiecznie.. raczej postawiłabym na coś bardziej przystępnego 🙂

  2. Stonkaa pisze:

    kilku etapowe oczyszczanie codziennie zaczynam do żelu, myję je wtedy z taką maszynką z taką szczoteczką, dzięki temu zyskuję ładną cerę, bo jest to takie dogłębne oczyszczanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

73 − 70 =