Jak usunąć prosaki?

5/5 - (5 votes)

Prosaki na twarzy, prosaki pod oczami –  z tymi nieestetyczni zmianami do czynienia miał prawdopodobnie każdy z nas. Przypadłość ta stanowi jedną z najczęściej występujących zmian na naszej skórze. U podłoża jej powstawania leżą zatkane drogi odprowadzające sebum produkowane przez gruczoły łojowe naszej skóry. Nie mogąca znaleźć sobie ujścia na powierzchnie substancja, tworzy w naskórku tak zwane cysty retencyjne – potocznie określane jak właśnie prosaki.

Domowe sposoby na usuwanie prosaków nie pomagają? – Skorzystaj z pomocy gabinetów medycyny estetycznej.

Usuwanie prosaków w gruncie rzeczy nie jest zadaniem prostym. Zmiany te dzięki temu, że zlokalizowane są w głębi naskórka, bardzo opornie reagują na nasze domowe sposoby. Na szczęście, w każdej chwili możemy skorzystać z bogatej oferty gabinetów medycyny estetycznej. Spośród zabiegów najczęściej oferowanych i najbardziej skutecznych można wymienić:

  • Mirkodermabrazja diamentowa – doskonały i bezpieczny sposób na prosaki na twarzy.
  • Peeling chemiczny – delikatna metoda usuwająca między innymi prosaki na ustach.
  • Zabieg mechanicznego usuwania prosaków – skuteczne pozbycie się, nawet najoporniejszych prosaków.

Prosaki na twarzy – sięgnij po zabieg mikrodermabrazji.

Jak usunąć prosaki na twarzy? Skorzystaj z zabiegu mikrodermabrazji diamentowej – metody w sposób mechaniczny, zdzierającej naskórek razem z tkwiącymi w nim prosakami. Zabieg charakteryzuję się pełnym bezpieczeństwem wykonania, dużym komfortem pacjenta oraz bardzo szybko zauważalnym efektem.

Prosaki na ustach i prosaki pod oczami – wskazanie do peelingu chemicznego.

Usta i okolica oczy są bardzo delikatnymi miejscami. W przypadku zmian zlokalizowanych w tych okolicach ciekawym rozwianiem jest skorzystanie z peelingu chemicznego. Metoda ta, podobnie jak przestawiona wyżej, złuszcza naskórek razem ze zmianami w nim zlokalizowanymi. Zabieg charakteryzuje się dużą delikatnością i łagodnością działania, połączoną z dużą skutecznością. O zabiegach na prosaki możesz przeczytać też na: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Jak usunąć prosaki stare? – prosaki usuwane mechanicznie.

Prosaki od dawna występujące na naszej skórze, są bardzo trudne do usunięcia i wymagają bardziej inwazyjnych metod. Preferowanym przez gabinety estetyczne zabiegiem, jest w ich przypadku mechaniczne usuwanie zmian. Metoda polega na delikatnym nacięciu prosaka i usunięciu jego zawartości.

 

 

Artykuł napisany przy współpracy z serwisem medicorium.pl

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 8