Jak zlikwidować cellulit na nogach?

5/5 - (1 vote)

Cellulit na nogach pojawia się dość często. W przypadku pomarańczowej skórki umieszczonej w tym miejscu, najczęściej zmiany pojawiają się na udach. To właśnie tam znajduje się dużo tkanki tłuszczowej, a dodatkowo to właśnie na udach często dochodzi do obrzęków. W rezultacie pojawiają się różne postacie cellulitu. W jaki sposób można z nimi walczyć?

Cellulit na nogach najłatwiej jest usunąć za pomocą ćwiczeń fizycznych. To właśnie brak ruchu zazwyczaj jest powodem występowania pomarańczowej skórki nie tylko w obrębie nóg, ale również brzucha czy ramion. Dlatego też w celu zlikwidowania cellulitu konieczne jest wprowadzenie ruchu do codziennego planu dnia. To pozwala na szybkie zmniejszenie cellulitu pod warunkiem, że zmiany nie były jeszcze w bardzo zaawansowanym stadium. W takiej sytuacji najlepiej jest udać się do specjalisty.

Inną znaną metodą usuwania cellulitu, która powinna być zastosowana razem z ćwiczeniami fizycznymi, jest dieta. Warto wykluczyć z codziennego jadłospisu produkty, które mogą wpływać na występowanie cellulitu. To między innymi sól czy cukier, ale również napoje alkoholowe. Niewskazane jest również spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczu. Nie oznacza to jednak, że powinno się rezygnować na przykład z tłustych ryb morskich. Lepiej jest jednak nie spożywać produktów, które zawierają na przykład utwardzone tłuszcze roślinne. Niewskazane jest również tłuste czerwone mięso.

W procesie usuwania cellulitu niezbędna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry. Do tego celu można użyć zarówno specjalnych przyrządów, jak i kosmetyków. Takie działanie jest wspomagające, jednak nie może zastąpić ani właściwej diety, ani codziennych ćwiczeń fizycznych. Aby zmniejszyć widoczność cellulitu można zastosować urządzenia, które nazywane są masażerami. Zmniejszają one skórkę pomarańczową, jednak pod warunkiem, że masaż za pomocą takiego przyrządu będzie wykonywany codziennie. Po masażu lub w trakcie jego wykonywania warto zastosować taki kosmetyk jak serum Vialise, który zawiera substancje przyśpieszające usuwanie cellulitu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

41 − 38 =