Jaki krem do cery mieszanej?

Rate this post

Cera mieszana przetłuszcza się tylko w kilku partiach skóry, a mianowicie na nosie, czole oraz brodzie, podczas gdy policzki pozostają całkowicie suche. Z tego też względu o ten rodzaj skóry należy zadbać tak, jakby się dbało jednocześnie o skórę tłustą oraz suchą. Odpowiednia pielęgnacja takiej skóry to absolutna podstawa, jednak jaki krem do cery mieszanej warto wybrać?

Najlepszy krem do cery mieszanej

Pielęgnacja cery mieszanej nie należy niestety do najłatwiejszych, ponieważ zarówno na wodę z mydłem, jak i na większość kosmetyków może ona reagować zaczerwienieniem oraz uczuciem pieczenia. Większość twierdzi, że tylko skuteczna maść poradzi sobie z tym utrapieniem. Wybierając zatem odpowiedni krem, należy wybrać preparat, który w strefie T znormalizuje nadmierną pracę gruczołów łojowych, natomiast pozostałe partie dogłębnie nawilży. Zarówno rano, jak i wieczorem skórę należy dogłębnie oczyścić, a następnie nałożyć na nią krem matujący. Dzięki temu skóra przez cały dzień nie będzie się świecić, a składniki aktywne znajdujące się w kremie pomogą załagodzić zmiany trądzikowe. Na noc z kolei warto zastosować krem, który zawiera w swoim składzie kwasy owocowe, które pomogą złuszczyć martwe komórki naskórka, regulując tym samym pracę gruczołów łojowych. Wybierając jednak odpowiedni krem do pielęgnacji, należy zwrócić uwagę na to, aby nie zawierał on w swoim składzie alkoholu, który działa drażniąco na skórę i może doprowadzić ją do nadmiernego przesuszenia. Nawet najlepsza maść trądzikowa nie da rady sobie z tym problemem, jeśli nie zmienimy swoich nawyków żywieniowych.

Kremy naturalne sprawdzają się najlepiej

Zdecydowana większość sklepowych kosmetyków zawiera w swoim składzie wiele chemicznych substancji, które bardzo niekorzystnie mogą wpłynąć na stan skóry, doprowadzając do jej podrażnienia oraz nasilenia zmian trądzikowych. Z tego też względu lepiej zdecydować się na krem, który w swoim składzie zawiera wyłącznie naturalne składniki, takie jak np. wyciągi roślinne. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdza się krem Sevolium, który w odróżnieniu od wielu dostępnych w sklepach produktów bardzo dobrze wnika w głąb skóry, pomagając pozbyć się niedoskonałości od wewnątrz.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

55 − 54 =