Krem do cery trądzikowej

5/5 - (2 votes)

Większość nastolatków, ale i nie tylko, bo także osoby po 30 roku życia boryka się z trądzikiem. Zacznijmy może od tego czym jest trądzik. Otóż w definicji trądzik to choroba skóry, zazwyczaj występująca w wieku dorastania, ponieważ pod wpływem zmian hormonalnych może dojść do pobudzenia czynności gruczołów łojowych. Z reguły trądzik objawia się zaskórnikami, grudkami bądź krostami, potocznie nazywanymi wągrami lub pryszczami. Nie jest to może dolegliwość boląca, ale strasznie uciążliwa. Podczas trądziku może towarzyszyć nam przetłuszczanie się skóry, zaczerwienienia oraz mnóstwo innych dolegliwości.

Jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku jest nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych. Gruczoły łojowe są mocno powiązane z mieszkami włosowymi. W naszym organizmie odpowiedzialne są za wydzielanie tak zwanego łoju, który w dużej mierze ma na celu ochronę skóry i włosów. Również częstą przyczyną powstawania trądziku jest zwiększona produkcja hormonów płci podczas okresu dojrzewania. Trądzik pojawia się głównie na twarzy, na plecach bądź ramionach i na górnej części klatki piersiowej.

Zobacz też: Ranking maści na trądzik – TOP 5.

W przypadkach uciążliwego trądziku na pewno zastanawiamy się, czy istnieje jakiś produkt co pomoże nam zwalczyć nasz problem. Owszem istnieje kilka możliwości walki z trądzikiem. Jedna z nich to na przykład użycie kremu do cery trądzikowej Sevolium, który powstał specjalnie dla skóry wymagającej. Zawiera wyłącznie naturalne składniki. Nie wysusza ani nie podrażnia skóry, przy czym sumiennie walczy z trądzikiem i zaczerwieniami. Dla cery suchej i wrażliwej poleca się krem nawilżający do cery trądzikowej. Musimy pamiętać, że krem do cery trądzikowej to niezbędny kosmetyk dla każdej osoby zmagającej się z trądzikiem. Czasami jednak wydaje nam się, że nasza skóra jest tłusta i nie musimy jej nawilżać. Otóż jest to zazwyczaj popełniany przez nas błąd, ponieważ czynniki środowiskowe czasami mogą przesuszać nam skórę, w ten sposób pozostawiając ją podrażnieniom. Dlatego w takiej sytuacji powinniśmy używać odpowiedni krem nawilżający do cery trądzikowej. Żeby wybrać odpowiedni dla nas krem do cery trądzikowej powinniśmy skupić się na składzie takiego kremu. Jednym ze składników, który powinien być w kremie do cery trądzikowej to kwas salicylowy, który powoduje złuszczenie się naskórka, aby na jego miejsce pojawił się nowy zdrowy naskórek. Kolejną substancją jaką powinien zawierać taki krem jest nadtlenek benzoilu, który jest jedną z silniejszych składników stosowanych do walki z trądzikiem. Podczas wybierania dla nas odpowiedniego kremu powinniśmy skupić się na szukaniu takiego z filtrem przeciw promieniowaniu UV.  Warto również poznać dobry krem do cery tłustej.

Jeżeli szukamy dobrego kremu do cery trądzikowej, powinniśmy wybrać taki, który nie zatyka porów. Pamiętajmy, że podczas wyboru kremu nawilżającego do cery trądzikowej musimy się skupić na takim, który nawilża, ale nie przetłuszcza skóry. Ponad to jeśli chcemy uniknąć podrażnień, a nasza skóra w różny sposób reaguje na niektóre substancje, powinniśmy wybierać kremy za składników naturalnych.  W takiej sytuacji musimy dokładnie przeczytać co wchodzi w skład kremu. Najlepiej wtedy, aby krem zawierał takie substancje jak aloes, olej z drzewa herbacianego, witaminy, wyciąg z jojoby i siarczan cynku. Dobrym przykładem takiego kremu jest serum Sevolium. Musimy jednak wiedzieć, że jeśli mamy jakieś wątpliwości co do składu kremu, bądź trądzik jest dla nas mocno uciążliwy powinniśmy w takiej sytuacji zgłosić się na wizytę do specjalisty w tym przypadku do dermatologa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 9 = 1