Kwas hialuronowy i botoks na zmarszczki – młodość w strzykawce

5/5 - (4 votes)

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na zmniejszeniu biologicznej aktywności komórek oraz spowolnieniu procesów regeneracyjnych. Decydującą rolę w całym procesie odgrywa oczywiście genetyka oraz czynniki zewnętrzne oddziałujące długotrwale na skórę. Niewiele osób wie, że skóra zaczyna się starzeć już w okolicach dwudziestego roku życia. Stan naszej skóry zależy również od sposobu jej pielęgnacji oraz od trybu życia, jaki prowadzimy. Zmarszczki potrafią pojawić się bardzo szybko w wyniku stresu czy nadmiernego obciążenia pracą. Twarz zaczyna wyglądać na zmęczoną i przede wszystkim dużo starszą od naszej metryki. XXI wiek wyposażył nas w narzędzia, dzięki którym jesteśmy w stanie zniwelować negatywne skutki upływu czasu w postaci nieestetycznych zmarszczek. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym oraz wypełnianie zmarszczek botoksem to dwa zabiegi, które cieszą się ogromną popularnością ze względu na małą inwazyjność oraz natychmiastowe efekty.

Zastosowanie kwasu hialuronowego – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy - zastosowaniePo ukończeniu 25. roku życia najbardziej problematycznymi strefami, w których najskuteczniejsze jest zastosowanie kwasu hialuronowego, są bruzdy nosowo-wargowe oraz dolina łez. Wypełnienie doliny łez kwasem hialuronowym oraz wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym to dwa zabiegi, które możemy wykonać w ciągu kilkunastu minut. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym pozwala na natychmiastowe wygładzenie zmarszczek. Zabieg wykonywany jest przy użyciu bardzo cienkiej igły, a więc jest niemal bezbolesny. Dodatkowo, przed rozpoczęciem ostrzykiwania, miejsca, które będą poddane działaniu kwasu hialuronowego, mogą zostać znieczulone specjalistycznym kremem przeciwbólowym. Samo wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa kilka minut, a efekty utrzymują się kilkanaście miesięcy. Warto również wiedzieć, że zabieg powinien być poprzedzony odbyciem wizyty u dermatologa, który oceni czy w naszym przypadku możliwe jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. To właśnie dermatolog powinien przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad lekarski i przedstawić wszystkie „za” i „przeciw” ostrzykiwaniu. Oczywiście, kwas hialuronowy na zmarszczki działa bardzo skutecznie, lecz czasami skuteczniejszym rozwiązaniem jest botoks na zmarszczki. Ten jednak stosowany jest najczęściej w przypadku głębokich zmarszczek na czole, szczególnie tzw. lwiej zmarszczki, oraz licznych tzw. kurzych łapek w okolicach oczu. Warto również wiedzieć, że wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie tylko spłyca zmarszczki, ale również nawilża skórę.

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym – zastosowanie

Ostrzykiwanie zmarszczek botoksem ma wielu zwolenników. Zabieg ten, podobnie jak wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym trwa tylko kilka minut. Czym różni się botoks od kwasu hialuronowego? Botoks stosuje się w celu rozluźnienia mięśni, które będąc cały czas w napięciu, tworzą nieestetyczne wgłębienia na skórze twarzy. Dzięki ostrzykiwaniu botoksem mięsień rozkurcza się, dzięki czemu skóra staje się gładka. Nie następuje to jednak od razu. Pełny efekt zabiegu zobaczymy po kilku do kilkunastu dni po odbyciu zabiegu.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym oraz ostrzykiwanie botoksem to zabiegu, z których korzysta już 25% Polaków. Wysoka skuteczność, przystępna cena oraz coraz większa dostępność sprawiają, że są one ogólnodostępne. Warto jednak wiedzieć, że zarówno wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, jak i użycie botoksu wymaga specjalistycznej konsultacji lekarskiej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 2 =