Manicure klasyczny i biologiczny

5/5 - (6 votes)

Każda szanująca się kosmetyczka powinna umieć wykonać najbardziej podstawowy zabieg pielęgnacyjny paznokci, jakim bez wątpienia jest manicure klasyczny. Aby ozdobić paznokcie w ten sposób, na samym początku należy usunąć resztki starego lakieru. Kiedy już paznokcie naturalne nie mają na sobie śladów żadnego barwnika, można przystąpić do działania. Za pomocą cążek, nożyczek i pilniczka, zazwyczaj metalowego, kosmetyczka stara się uzyskać pożądany kształt paznokci – niektóre panie preferują kształt migdałów, inne zaś wolą płytkę bardziej prostokątną, za to wydłużoną. Po spiłowaniu paznokcia używa się specjalnej polerki, a potem należy włożyć dłoń klientki do wody z domieszką olejku zmiękczającego skórki. Dzięki wykorzystaniu zwykłej oliwki pielęgnacyjnej, usunięcie skórek uporczywie wrastających w płytkę, będzie dużo łatwiejsze.

Klasyczny czy biologiczny manicure?

Coraz częściej w internecie widać jednak komentarze, których autorzy twierdzą, że manicure biologiczny jest najlepszą metodą pielęgnacji paznokci.Rzeczywiście – efekty uzyskane po wykonaniu manicure’u bezcążkowego są podobne do tych widocznych po zrobieniu zwykłego, klasycznego manicure’u, jednak ta bardziej naturalna metoda niesie ze sobą jedną ważną zaletę. Jako że wykonując manicure biologiczny, rezygnuje się z używania jakichkolwiek metalowych przyrządów, dzięki czemu płytka paznokciowa się nie rozdwaja i jest dużo zdrowsza. Oprócz tego, ryzyko bolesnego uszkodzenia paznokcia czy skórek spada niemal do zera. Jest to szczególnie istotne w przypadku kobiet, które pracują rękami, bądź też obawiają się, że w wyniku wykonywania zwykłych czynności domowych, zniweczą efekty uzyskane w salonie kosmetycznym. Bez obaw – manicure biologiczny daje naprawdę bardzo trwałe efekty i jest dużo bezpieczniejszy, ponieważ nie zakłada używania metalowych urządzeń.

Wybierz zabieg na twarz i ciało. Umów się na bezpłatną konsultację z kosmetologiem w salonie kosmetycznym w Gdyni!

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
[email protected]
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/


7 comments on “Manicure klasyczny i biologiczny

 1. aleksandra pisze:

  W moim przypadku manicure klasyczny robiłam sama lecz teraz poważnie pomyśle nad wizytą u kosmetyczki.

 2. Natia pisze:

  Zgadzam się z tym. Myślę, że warto wybrać się na manicure klasyczny do kosmetyczki.

 3. aleksandra pisze:

  Do manicuru biologicznegho trzeba czasami dużo cierpliwości, więc warto się z tym wybrać do kosmetyczki.

 4. Krysia pisze:

  Zgadzam się po manicure biologicznym moje paznokcie pięknie się błyszczą i się nie łamią.

 5. Paulina pisze:

  Według mnie nie ma dużej różnicy pomiędzy manicure klasycznym a biologicznym. Nie odczuwam żadnej różnicy, za to moje znajome odczuwają, nie wiem od czego to zależy 🙂

 6. Eda pisze:

  Oczywiście klasyczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =