Mikrodermabrazja – Czego można oczekiwać po mikrodermabrazji?

5/5 - (1 vote)

Kolagen jest głównym składnikiem strukturalnym skóry właściwej. Kolagen typu I stanowi 80% kolagenu w skórze i nadaje wytrzymałość na rozciąganie. Kolagen typu III zawiera 15% kolagenu w skórze. Występuje w całej skórze właściwej i służy przede wszystkim do zakotwiczenia naskórka w skórze właściwej. Włókna elastyczne stanowią około 3% skóry właściwej i zapewniają elastyczność i sprężystość. Substancja zmielona jest amorficznym materiałem podobnym do żelu, który otacza komórki i nadaje jędrności i sprężystości.

Skóra właściwa jest ściśle związana z naskórkiem przez połączenie dermoepidermalne, które jest interfejsem między naskórkiem a brodawkowatym naskórkiem. Keratynocyty warstwy podstawowej i fibroblasty skórne wytwarzają składniki, które charakteryzują połączenie dermoepidermalne, takie jak zakotwiczenie włókienek, które mostkują podstawową warstwę naskórka i skórę brodawkowatą. Pod skórą właściwą znajduje się podskórny tłuszcz, który czerpie swój dopływ krwi z tętnic i żył zlokalizowanych w włóknistej przegrodzie.

Jeśli pojawią się zmiany w wyglądzie skóry, które trudno zaakceptować istnieje możliwość skorzystania z zabiegów takich jak mikrodermabrazja, które dostępne są w salonach kosmetycznych.

Czego można oczekiwać po mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to minimalnie inwazyjna procedura stosowana do odnowienia ogólnego odcienia skóry i tekstury. Może poprawić wygląd uszkodzeń słonecznych, zmarszczek, cienkich linii, plam starczych, blizn trądzikowych, melasmy i innych problemów i chorób związanych ze skórą. Procedura wykorzystuje specjalny aplikator z powierzchnią ścierną, aby delikatnie odgarnąć grubą warstwę zewnętrzną skóry, aby ją odmłodzić.

Mikrodermabrazja jest uważana za bezpieczną procedurę dla wszystkich rodzajów skóry i kolorów. Jest powszechnie zainteresowana tymi, którzy mają następujące obawy dotyczące skóry:

  • Drobne linie i zmarszczki
  • Przebarwienia, plamy starcze i brązowe plamki
  • Powiększone pory i zaskórniki
  • Trądzik i blizny potrądzikowe
  • Rozstępy
  • Matowo wyglądająca cera
  • Nierówny odcień i tekstura skóry
  • Obrażenia od słońca.

Głębokie złuszczanie zazwyczaj pozostawia skórę gęściejszą i suchszą. Serum nawilżające, krem nawilżający i krem do opalania są niezbędnymi zabiegami po mikrodermabrazji, aby zapewnić błyszczącą odnowioną skórę. Pewnego zaczerwienienia można się spodziewać później, ale prawdopodobnie nie utrzyma się dłużej niż kilka godzin. Poczucie łagodnego oparzenia słonecznego przejdzie także po kilku godzinach. Zastosowanie wysokiej, jakości kremu nawilżającego i serum nawilżającego pomoże w procesie gojenia.

Trzeba unikać ekspozycji na słońce przez 5-7 dni po zabiegu i upewnić się, że używa się kremu przeciwsłonecznego SPF 30, ponieważ ekspozycja na promieniowanie UV jest jednym z kluczowych czynników przyspieszenia procesu starzenia się skóry.

Jak działa mikrodermabrazja diamentowa?

Na szczęście kolejną opcją, która nie niesie za sobą tak dużego ryzyka, jest mikrodermabrazja diamentowa. W tego typu zabiegu martwe komórki skóry są złuszczane z powierzchni twarzy za pomocą maszyny, która używa końcówek pokrytych drobnymi diamentami. Diamentowe końcówki – wraz z silnym ssaniem – pozwalają złuszczać skórę bardziej dokładnie niż inne procedury. Dzięki elastyczności stosowania różnych poziomów ssania, zwiększa również przepływ krwi do skóry, a to z kolei pomaga w produkcji kolagenu.

Ta procedura zmniejsza prawdopodobieństwo dostania się cząstek i spowodowania uszkodzenia oczu lub ust i jest uważana za szczególnie bezpieczną formę leczenia. Nie tylko to, jest również znany, jako bardzo skuteczny na głębokie blizny potrądzikowe lub stare rozstępy. Jeśli ktoś szuka szybkiego, niezawodnego leczenia problemów ze skórą, takich jak zmarszczki, blizny potrądzikowe, nierówny koloryt skóry lub rozstępy, możesz rozważyć uzyskanie tej procedury.

Ile zabiegów mikrodermabrazji będzie potrzebne?

Normalny przebieg mikrodermabrazji waha się między 6-10 w odstępach około 2-3 tygodni. Zaleca się zaplanowanie dodatkowej terapii, co 1-3 miesiące w celu utrzymania stanu skóry. Większość osób odczuwa i widzi różnicę zaraz po dwóch lub trzech terapiach, ale planuje dodatkowe leczenie, aby zwiększyć tę poprawę. Połączenie tego procesu leczenia z dobrym filtrem przeciwsłonecznym o wartości SPF 30 i wysokiej, jakości produktami do pielęgnacji skóry pomoże utrzymać odnowioną skórę.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do mikrodermabrazji

Częstymi działaniami niepożądanymi mikrodermabrazji są łagodna tkliwość, obrzęk i zaczerwienienie. Powinny one zniknąć w ciągu kilku godzin po leczeniu. Kosmetolog może zalecić stosowanie balsamu, aby zminimalizować suchą i łuszczącą się skórę. Mogą również wystąpić niewielkie siniaki. Jest to głównie spowodowane procesem ssania podczas leczenia.

Cukrzyca, stan zapalny skóry, otwarte zmiany trądzikowe, są przeciwwskazaniem do zabiegu mikrodermabrazji.  Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli kobieta jest w ciąży i chce, aby ten zabieg na skórze sprawił, że dokonano bezpiecznego wyboru, ponieważ dotyczy to również zdrowia dziecka. Nie można wykonywać tego leczenia skóry, jeśli posiada się nadmierną pigmentację lub która jest również nazywana maską ciąży.  Jeśli regularnie stosuje się Izotretynoinę lub Accutan, przed podjęciem decyzji o poddaniu się tej kuracji należy się upewnić czy można w danym momencie jej się poddać.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 19 = 27