Modelowanie sylwetki

Rate this post

Okazuje się, że zabiegi wyszczuplające to nie tylko te, których celem jest pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. To również takie, których zadaniem jest zmiana proporcji całego ciała bądź konkretnych jego części, dzięki czemu kamufluje się niedoskonałości a uwidacznia atuty.

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym można dzisiaj uzyskać idealną sylwetkę cieszą się ogromną popularnością. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż nie ma już konieczności przechodzenia inwazyjnej operacji chirurgicznej przy pomocy skalpela, wszystko odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny dla pacjenta. I chociaż skuteczność zabiegów widoczna jest po odbyciu ich całej serii to fakt braku powikłań prowadzi do tego, że kliniki medycyny estetycznej oraz profesjonalne gabinety dermatologiczne przyjmują coraz więcej pacjentów, którzy chcą zadbać o swój nienaganny wygląd.

Jakie części ciała są najczęściej modelowane?

To te, w jakich gromadzi się najwięcej tłuszczu. Mowa tutaj o pośladkach, udach, biodrach oraz brzuchu. Jednak myli się ten, kto uważa, że zabiegi modelujące odmienią nasze ciało całkowicie. Nie wystarczy poddać się laseroterapii czy lipolizie iniekcyjnej, by być szczupłym. Taki efekt uzyskać można jedynie po połączeniu licznych metod dochodzenia do idealnej figury. Dermatolodzy zalecają przede wszystkim stosowanie odpowiedniej diety oraz wzmożoną aktywność fizyczną natomiast zabiegi mają być jedynie pomocą w walce o ciało bez nadmiernego tłuszczu.

Jakie zabiegi są najbardziej popularne?

Istnieje wiele zabiegów, dzięki którym modelowanie sylwetki odbywa się w sposób skuteczny. Realizacja jakiegokolwiek odbywać się jednak może dopiero po wizycie kwalifikującej u profesjonalnego medyka. To właśnie wtedy wyklucza się ewentualne przeciwwskazania, bo chociaż medycyna estetyczna jest bezpieczna to nie może z niej korzystać każdy (przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża oraz niektóre choroby skóry). Lekarz wytłumaczy również przebieg każdego z zabiegów a co najważniejsze, dobierze do indywidualnych preferencji pacjenta te, które będą najbardziej skuteczne. Poza modelowaniem sylwetki, popularne są również zabiegi powodujące zamykanie naczynek na twarzy.

Wśród tych najbardziej popularnych wyróżnia się dzisiaj modelowanie sylwetki laserem, lipolizę iniekcyjną (ta zastępują inwazyjną liposukcję) czy też zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego.

Pamiętajmy, że nie zawsze efekty będą widoczne już po pierwszym zabiegu, bardzo często widać je dopiero po całej serii. Przykładem może być lipoliza iniekcyjna, po której nadmierny tłuszcz zostaje wydalony z organizmu po około dwóch miesiącach.

Dziękujemy za pomoc w realizacji artykułu:

Clinica Cosmetologica Gdańsk - Salon kosmetologii profesjonalnej


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − 11 =