Objawy ureaplasmy

5/5 - (8 votes)

Czym jest ureaplasma i jak rozpoznać jej objawy?

Zakażenie ureaplasma jest jednym z najczęstszych powodów zakażenia układu moczowo-płciowego. Jako jeden z możliwych powodów, w wyniku których tworzą się infekcje grzybicze pochwy u kobiet, można wymienić między innymi problemy z florą bakteryjną, która miesza się ze sobą na obrębie cewki moczowej, pochwy oraz okolic odbytu. Bakteria ureaplasma może skutkować pojawieniem się groźnych powikłań, może to być szczególnie niebezpieczne dla kobiet będących w ciąży. W przypadku mężczyzn, jednym z najczęstszych objawów tego zakażenia jest silne zapalenie prostaty, a także jąder.

Pojawienie się tej bakterii w drogach moczowo-płciowych skutkuje nierzeżączkowatym zapaleniem cewki moczowej, a także do ostrego zapalenia nerek. Rozwój w okolicach dróg rodnych u kobiet może się z czasem rozprzestrzeniać i w efekcie prowadzić do poszerzenia się infekcji na obszar górnej części narządu rodnego. Problem jakim jest pieczenie cewki moczowej, będące skutek jej zapalenia znacznie częściej dotyczy męskiej części społeczeństwa. U kobiet natomiast można zaobserwować licznie zachodzące procesy zapalne okolic szyjki macicy, za które odpowiedzialne jest zakażenie ureaplasma. Nieleczona infekcja układu moczowo-płciowego prowadzi do jej rozwijania się. Skutki mogą stanowić zagrożenie dla stanu zdrowia oraz prowadzić do wielu powikłań.

Ureaplasma objawy – najczęściej zgłaszane problemu przez pacjentów dotkniętych zakażeniem opisywaną bakterią to między innymi:

 • częsta potrzeba oddawania moczu będąca przyczyną dyskomfortu pacjenta;
 • świąd i pieczenie sromu u kobiet;
 • ból podczas oddawania moczu;
 • uczucie kłucia w cewce moczowej;
 • pieczenie podczas oddawania moczu będące wynikiem zapalenia cewki moczowej;
 • liczne wycieki z cewki moczowej;
 • uczucie parcia na mocz występujące nawet bezpośrednio po jego oddaniu;
 • zaobserwować można także powiększone węzły chłonne w pachwinie;
 • występujące bóle podbrzusza oraz obfite miesiączki;
 • tak zwany krwiomocz, czyli częste oddawanie moczu z krwią;

W przypadku mężczyzn wśród objawów pojawić się może także podrażnienie penisa. Jednakże zakażenie ureaplasma nie wyklucza bezobjawowego przebiegu choroby, które może przysparzać wielu kłopotów związanych ze zdiagnozowaniem choroby.  Więcej o objawach przeczytasz na http://dobrywenerolog.pl/ureaplasma/objawy-ureaplasma/.

Czy warto przeprowadzić testy?

Jeśli udało Ci się zauważyć u siebie którykolwiek z wymienionych powyżej objawów to decyzja o przeprowadzeniu testów na obecność bakterii ureaplasma powinna stanowić dla Ciebie dość oczywistą kwestię, Nieleczone infekcje, które są powodowane opisywaną bakterią mogą stanowić duże zagrożenie dla zdrowia, szczególnie w przypadku ciężarnych kobiet. Zrobienie testów stanowi więc najlepsze z możliwych rozwiązań i jest bardzo konieczną czynnością.

U pań będących w wieku rozrodczym wszelkiego rodzaju stany zapalne, które przebiegają w obrębie miednicy mniejszej, mogą pozostawiać po sobie ślady w postać licznych stanów pozapalnych, a także zrostów wewnątrzotrzewnych. Jeśli któreś z takich zaburzeń występuje w obrębie jajników czy jajowodów, może to powodować utrudnienia w poruszaniu się komórki jajowej w czasie, gdy znajduje się ona w owulacji. Całość może w efekcie prowadzić do całkowitego braku płodności u młodych kobiet.

W przypadku mężczyzn wśród możliwych powikłań znajdują się między innymi:

 • zapalenia jąder,
 • najądrzy,
 • zapalenia gruczołu krokowego.
 • Niekiedy dochodzi także to wystąpienia zespołu Reitera. To ostatnie może dotyczyć również żeńskiej części społeczeństwa.

Chcąc uniknąć przykrych konsekwencji wynikających z nieleczonego zakażenia ureaplasma należy niezwłocznie wykonać testy na jej obecność w organizmie.


6 comments on “Objawy ureaplasmy

 1. Inga pisze:

  Wychodzi na to, że nie można być pewnym nigdy że to zwykła infekcja jak coś się tam na dole dzieje… Dobrze że teraz coraz więcej się o tym mówi bo kiedyś to był temat tabu. Może ludzie zaczną bardziej uważać i się zabezpieczac?

 2. Nadia pisze:

  Inga masz racje kiedys nikt by nie psozedł do lekarza i nie powiedział ze cos moze byc nie tak…
  A teraz nawet z domu nei trzeba wychodzic jak sie okazuje.

 3. onaona83 pisze:

  Oczywiście że WARTO
  Jestem tego najlepszym przykładem. Impreza, alkohol…. Potem dziwna „infekcja”… zrobiłam test który zamówiłam z drwenerolog.pl i zaczełam leczenie bardzo szybko, bo najgorszy scenariusz się sprawdził.
  Nigdy bym nie przypuszczała, ale trzeba się niesttety pilnować bo na tym świecie jest niebezpiecznie…….

 4. wiedźmin pisze:

  Proszę powiedzcie mi czy jeśli nie wiem jaką mam chorobę to jest jakiś uniwersalny test czy tzreba wszystkie zamówic i robic po kolei….??
  pozdro

 5. matkawariadka pisze:

  Nie musi się ujawnić, tak jak piszecie, dlatego najlepiej zrobić testy i mieć świety spokoj, jeśli się tylko zacznie coś podejrzewać!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Marta pisze:

  Strasznie paskudna i bolesna przypadłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 − 58 =