Perły – biżuteria dla zdrowia

5/5 - (3 votes)

Wyroby jubilerskie z pereł cieszą się niesłabnącą popularnością od wieków. W średniowiecznej Polsce uchodziły za symbol elegancji i dobrego smaku. Współcześnie produkty te nadal cieszą się powodzeniem i stanowią wyrafinowaną ozdobę. Perły mają też dodatkową zaletę – oprócz gwarancji świetnego wyglądu, dają korzyści zdrowotne i wpływają na lepsze samopoczucie osoby, która je nosi.

Perły naturalne mogą być dwojakiego typu – pochodzące z wód słodkich oraz słonych. Powstają one jako reakcja obronna małży na niesprzyjające warunki zewnętrzne. Z tej przyczyny nierzadko nazywane są łzami małży. Ich wartość zależy przede wszystkim od trzech czynników – kształtu, wielkości oraz barwy. Perły duże i o doskonałych proporcjach są bardzo drogie, niemniej nawet te nieco mniej idealne przykuwają wzrok oraz prezentują się nadzwyczaj okazale.

Biżuteria ślubna

Perły bardzo chętnie wykorzystywane są w modzie ślubnej. Ozdoby panny młodej często zawierają elementy tego typu. Jest to kwestia nie tylko elegancji, ale też pewnej symboliki – mają one przynieść obfitość oraz powodzenie na nowej drodze życia. Perły, dzięki swoim naturalnym kolorom – możliwym w różnych odcieniach – świetnie komponują się ze ślubnymi kreacjami.

W przypadku biżuterii, funkcja ozdobna jest pierwszoplanowa – jednak perły mają tę zaletę, że nie jest ona jedyną. Od wieków rozmaici badacze i pasjonaci dowodzą, że noszenie pereł wpływa pozytywnie na wiele aspektów ludzkiego zdrowia. Wywołują one dobre efekty zarówno dla kondycji fizycznej, jak i psychicznej.

Perły nadają się zarówno do noszenia na co dzień, jak i do użytku okazjonalnego – tak, jak wspomniana już biżuteria ślubna. Aby osiągnąć dobry wynik terapeutyczny dla zdrowia, wskazane jest zakładanie ich możliwie jak najczęściej. Systematyczne noszenie pobudza bowiem organizm i stopniowo poprawia jego funkcjonowanie.

Właściwości pereł

Bez wątpienia perły wpływają korzystnie na skórę. Według zwolenników biżuterii tego typu, mają działanie wygładzające i zapobiegające starzeniu. Naszyjnik z pereł pomoże wstrzymać proces pojawiania się zmarszczek na skórze szyi. Elementy sproszkowanych pereł można zresztą znaleźć także w kremach przeciwzmarszczkowych, co ewidentnie potwierdza tę teorię.

Ale perły to nie tylko pozytywny efekt dla skóry. Część zainteresowanych przekonuje, że wpływają one także na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Już dawno wysnuto teorię, że perły poprawiają przepływ krwi i ogólne działanie układu krwionośnego. Elementy składu pereł, stopniowo i systematycznie uwalniane do organizmu, pobudzają witalność, dają siłę oraz regulują prawidłową pracę serca.

Rzecz jasna, nie można opierać się wyłącznie na terapii perłami. Traktować je należy jako wspomagające. Nie można jednak także lekceważyć ich pozytywnego wpływu na ludzkie ciało. Niektórzy badacze, wśród nich także lekarze, zauważają, że perły pobudzają także właściwą pracę układu pokarmowego. Części pacjentów, którzy mają problem z zaparciami, sugeruje się jako uzupełnienie leczenia wyrobienie różnych pożądanych nawyków życia codziennego – należy do nich także noszenie pereł. Choć nie jest to proces konieczny, to jako bezbolesny, wręcz przyjemny, bez wątpienia nie będzie szkodliwy.

Perły naturalne robią wrażenie

Myślenie o biżuterii z pereł wyłącznie w kategoriach estetycznych jest jak najbardziej możliwe. Często decydujemy się na nią, aby po prostu ładnie wyglądać. Fakt, że niejako przy okazji można otrzymać dodatkowe profity jest zatem dodatkowo motywujący. Nic zatem dziwnego, że perły przez wieki nie straciły na swej popularności.

Więcej przeczytasz tutaj: http://perlowy.pl/


2 comments on “Perły – biżuteria dla zdrowia

  1. Ala pisze:

    Biżuteria ślubna to przede wszystkim naturalne perły i ewentualnie białe złoto. Ale ono często wygląda na pierwszy rzut oka na srebro, które do najdroższych rzeczy nie należy, więc chyba już lepiej kupić naszyjnik z pereł, który robi lepsze wrażenie.

  2. Marta pisze:

    No to się akurat nie zmienia zbytnio. Na ślub naszyjnik z pereł zawsze pasuje, bo do białej sukni trudno dobrać coś podobnego. Praktycznie nie ma nic wartościowego w takich kremowych i białych odcieniach, a naturalne perły zawsze pasują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

21 + = 26