Pielęgnacja cery trądzikowej – krem na trądzik

5/5 - (5 votes)

Trądzik pospolity to bardzo popularne zjawisko, które nie pojawia się tylko podczas okresu dojrzewania. Coraz więcej dorosłych osób zmaga się z tym problemem lub ich kompleksem są blizny po trądziku i przebarwienia.

O ile trądzik na plecach jest kłopotliwy tylko w takich sytuacjach jak wyjścia na basen czy plażmężczyzna z trądzikiemę, to trądzik na policzkach, trądzik na brodzie albo trądzik na czole to problemy, z którym zmagamy się na co dzień. Makijaż często sprawia, że zaczerwienienie jest mniej widoczne, ale nierówna faktura skóry jest jeszcze bardziej uwidoczniona.

Sposoby na trądzik to bardzo złożona kwestia. Internet pełen jest przepisów na domowe maseczki, rekomendacji zabiegów kosmetycznych (np. laser na trądzik) i poleceń leków. Niestety, większość z tych metod nie przynosi większych efektów, a tabletki na trądzik zwykle przynoszą tylko krótkotrwałą poprawę, ponieważ problem powraca zaraz po ich odstawieniu.

Przyczyny powstawania trądziku

Przyczyn powstawania trądziku jest naprawdę wiele. Może być spowodowany złą dietą, stresem lub niewłaściwą pielęgnacją skóry. Popularny jest także trądzik hormonalny spowodowany zaburzeniami w gospodarce hormonalnej. Wówczas nasilenie się trądziku następuje zwykle przed miesiączką. Wbrew ogólnemu przekonaniu, że podczas ciąży cera jest piękniejsza niż kiedykolwiek, trądzik w ciąży pojawia się bardzo często. To właśnie podczas ciąży wiele kobiet zauważana nasilenie trądziku, a część z nich po raz pierwszy w życiu ma z nim problem.

Pielęgnacja cery trądzikowej

Skóra dotknięta trądzikiem jakiegokolwiek typu wymaga właściwej pielęgnacji.

Pierwszą istotną kwestią jest dokładne oczyszczanie skóry. Ważne jest to, aby myć twarz zarówno wieczorem jak rano. Dokładny demakijaż również odgrywa ważną rolę.

Błędne przekonanie, że skórę trądzikową należy „wysuszać”, doprowadza zwykle do znacznego pogorszenia cery. Odpowiedni nawilżający krem na trądzik, który jednocześnie nie będzie zapychał skóry to ważny komponent świadomej pielęgnacji. Doskonałym wyborem dla osób zmagających się z cerą trądzikową jest maść na trądzik Sevolium.

Główną zaletą Sevolium jest to, że w przeciwieństwie do tabletek nie ingeruje w nasz organizm i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Po drugie, jego formuła została wzbogacona o liczne składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Krem Sevolium działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie, zmniejszając częstotliwość pojawiania się wyprysków. Dodatkowo reguluje pracę gruczołów łojowych i przyczynia się do rozjaśnienia przebarwień potrądzikowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

94 − = 85