Rodzaje obrzezania

5/5 - (4 votes)

Obrzezanie znane jest w wielu kręgach kulturowych. Tam wykonywane jest z przyczyn religijnych i praktycznych już na małych chłopcach. Do tego obrzezanie dokonywało się już w starożytnym Egipcie. Jak widać w odległych latach wierzono w skuteczność tego zabiegu. Dziś obrzezanie wykonywane jest nie tylko ze względów religijnych, ale także medycznych i estetycznych.

Obrzezanie: zabieg i rodzaje obrzezania

Zabieg obrzezania nie trwa długo. Zazwyczaj wystarczy maksymalnie półtorej godziny, by było po wszystkim. Obrzezanie może być wykonywane przy 3 rodzajach znieczulenia: ogólnym, miejscowym i przewodowym. Obrzezanie jest zabiegiem chirurgicznym wykonywanym przez urologa, polega ono na wycięciu zwężonej skóry napletka. Istnieją cztery rodzaje obrzezania, które głównie różnią się tym, ile skóry zostało wycięte i gdzie została umiejscowiona blizna.

Zobacz: Zabieg obrzezania w Gdańsku – Poradnia Urologiczna Gdańsk

Medyczne wskazania do obrzezania

Medycznym wskazań do obrzezania jest sporo. Okazuje się, że często brak higieny prowadzi do wielu nieprzyjemnych dolegliwości, którym to obrzezanie może zaradzić. Kiedy myśleć o obrzezaniu? Wtedy, gdy mamy następujące problemy: stulejka, załupek, za krótkie wędzidełko, za długi napletek, czy wrzód weneryczny.

Estetyczne pobudki

Okazuje się, że coraz więcej mężczyzn wykonuje zabieg obrzezania ze względów estetycznych. W końcu obrzezanie wpływa na estetykę penisa, a wiele osób twierdzi, że marszczący się napletek nie wygląda zbyt korzystnie. Do tego penis po obrzezaniu jest łatwiejszy do utrzymania w czystości – pod napletkiem nie gromadzi się wilgoć, czy wydzielina, która może prowokować różne stany zapalne.

Po zabiegu

Wielu mężczyznom zabieg obrzezania kojarzy się z czymś wysoce przerażającym i bolesnym. Czy tak faktycznie jest? Ból w miejscu, w którym wykonywany był zabieg zazwyczaj utrzymuje się tylko do tygodnia. Do tego zaraz po zabiegu pacjent otrzymuje tabletki przeciwbólowe, które pozwalają mu przetrwać ten czas. Zabieg obrzezania nie jest także związany z długą rekonwalescencją – wręcz przeciwnie, do pracy w biurze możemy wrócić już po 2-3 dniach, za to do pracy fizycznej najszybciej po tygodniu.

Co jak co po zabiegu warto trochę odpocząć i nie zapomnieć o noszeniu luźniejszej bielizny z naturalnych materiałów. Ta pozwoli naszej skórze bez problemu oddychać.

Do czynnego uprawiania sportu możemy wrócić po miesiącu od zabiegu. Jest to optymalny czas na regenerację.

Zobacz również: Portal o chorobach i dolegliwościach układu moczowego – chorobyukladumoczowego.pl

Obrzezanie w ostatnich latach staje się niezwykle popularne. Nic w tym dziwnego- zabieg ten leczy wiele dolegliwości, zapobiega im oraz pozwala na odpowiednie utrzymanie higieny, co mogło być trudne, przy pewnych schorzeniach czy budowie fizjologicznej członka. Im lepsza higiena tym mniejsze możliwości, by mieć problemy z zapaleniami. Do tego okazuje się, że osoby obrzezane mają mniejsze ryzyko na zachorowanie na choroby przenoszone drogą płciową – mowa tu nawet o HIV.

Korzyści z obrzezania jest naprawdę wiele. Warto się nad nim zastanowić, tym bardziej, że nie ma żadnej górnej granicy wieku, w której możemy poddać się zabiegowi obrzezania.


2 comments on “Rodzaje obrzezania

  1. student pisze:

    Klasyczny zabieg obrzezania nie jest w żadnym wypadku groźny, ani nie musi być wykonany dlatego, że coś złego dzieje się ze zdrowiem. Najczęściej wykonuje się go po to żeby zwiększyć zadowolenie ze współżycia seksualnego i zwiększenie jest doprawdy znaczące. Mówią o tym praktycznie wszyscy, którzy tego doświadczyli. Chyba, że ma to też efekt psychologiczny i dzięki przekonaniu o własnych możliwościach po prostu wychodzi im lepiej.

  2. Frankowicz pisze:

    Rodzaju obrzezania lepiej samemu sobie nie wybierać, bo może się to skończyć tak, że będziemy wyglądać jak niektóre gwiazdy po operacjach plastycznych ust czy innych części twarzy. Zdecydowanie głos decydujący powinien mieć lekarz, bo obrzezanie nie jest modelowaniem sylwetki, tylko zabiegiem, który nie jest kosmetyczny. Lepiej zdać się na fachowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =