Jak rzucić palenie papierosów?

5/5 - (5 votes)

Rzucanie palenia jest przedsięwzięciem na tyle trudnym, a jednocześnie ważnym dla każdego, kto chce na poważnie zerwać z tym nałogiem, że aby odnieść sukces, warto skorzystać z każdej pomocy, jaką możemy otrzymać. Rola najbliższych osób w przezwyciężeniu uzależnienia jest nie do przeceniania.

Często zdarza się, że to właśnie rodzina, albo znajomi inspirują nas do podjęcia kolejnej próby. To oni także będą z nami w trakcie terapii, oni będą nas wspierać i utwierdzać w przekonaniu o słuszności podjętej decyzji. Warto zawczasu zakomunikować im swój zamiar i prosić o pomoc oraz wyrozumiałość, bo w trakcie rzucania palenia i ewentualnych dolegliwości, jakie będziemy odczuwać, to na nich będzie się często odbijał nasz niepokój i zły nastrój.

Spróbuj rzucić palenie w grupie

Jeśli w rodzinie lub wśród przyjaciół i znajomych mamy osoby palące, możemy spróbować razem rzucić palenie. Taki domowy odpowiednik grupowej terapii często bywa skuteczny, a wsparcie, jakie można w ten sposób otrzymać ułatwi zerwanie z nałogiem. Podobnie jeśli mamy w swoim otoczeniu kogoś, komu udało się skutecznie odstawić papierosy, warto poprosić go o radę. Z pewnością nie odmówi nam pomocy i podpowie jak przestać palić papierosy.

Postaw na sport, by rzucić palenie

W walce z uzależnieniem, aby przestać wciąż myśleć o papierosach, bardzo pomaga wzmożona aktywność fizyczna. Warto więc jak najczęściej wraz bliskimi organizować wspólne wycieczki albo zawody. To dobry moment aby zapisać się na zajęcia sportowe, basen, siłownię czy do klubu fitness. Aby ćwiczyć regularnie dobrze jest zrobić to razem z kimś, kto będzie nas do tego namawiał i motywował, gdy minie nam już pierwszy zapał.

Czytaj też: http://jakrzucicpalenie.net.pl/rzucanie-palenia/pierwsze-dni-bez-papierosa/

Dużą pomocą mogą okazać się także całkowicie obcy nam ludzie, których przy różnych okazjach, takich jak np. dzień bez papierosa łączy wspólna chęć zerwania z nałogiem. Wymiana doświadczeń oraz świadomość, że nie jesteśmy w tym przedsięwzięciu zdani wyłącznie na siebie z pewnością pomoże przetrwać ciężkie chwile. Rzucanie palenia papierosów jest wyzwaniem dla wielu ludzi, z pewnością znajdziemy wśród nich i takich, którzy pomogą nam zrealizować założony cel.

Dla wielu palaczy inspiracją są choćby znane osoby z życia publicznego, którym udało się już rzucić palenie. Wiele znanych i lubianych postaci, które na koncertach, w trakcie występów czy w telewizji często widywano kiedyś z papierosem, a które skutecznie zerwały z nałogiem, bardzo chętnie opowiada o tym jak rzucić palenie papierosów. W ten sposób swoimi doświadczeniami dzieli się chętnie Wojciech Mann, którego czwarta próba zerwania z papierosami powiodła się w 2000 roku oraz Krzysztof Cugowski, który od 1985 roku nie zapalił papierosa, mimo, iż od 16 roku życia wypalał średnio paczkę dziennie.

Aktorzy potrafili rzucić palenie

Z kolei Bena Afflecka z palenia wyleczyła skutecznie rola nałogowego palacza. Na planie filmu „As w rękawie” aktor musiał wypalać 5 paczek papierosów dziennie, co tak obrzydziło mu ten brzydki nałóg, że całkowicie z nim zerwał. Podobnie jego kolega z Hollywood, Johnny Depp, który w trakcie kręcenia „Piratów z Karaibów” tak się zmęczył wymachując szpadą, że dla poprawy kondycji zrezygnował z papierosów, zaczął regularnie pływać i prowadzić zdrowy tryb życia. Nie tylko dla fanów obydwu aktorów ich doświadczenia mogą się okazać doskonałą inspiracją.

 


2 comments on “Jak rzucić palenie papierosów?

  1. Trawers pisze:

    Trzeba się chyba autentycznie przepalić. Znam co najmniej kilka osób, które właśnie rzucały palenie papierosów metodą szokową. Czyli kupowali dwie paczki i jarali non stop, szybko i dużo. Niektórzy po godzinie wymiotowali, inni mieli dość w połowie eksperymentu, ale każdy obrzydzał sobie w ten sposób papierosy. Na dłużej, krócej, albo na zawsze – a o to przecież chodzi.

    • próbujący pisze:

      Albo się przepalisz, albo przekroczysz kolejną granicę, po której już nigdy nie rzucisz palenia. Problem w tym, że nie widzę możliwości jak miałbym zmusić się do palenia kolejnego papierosa, gdy mi się po prostu nie chcę. Do tej pory palę kiedy mam ochotę i wtedy próbuję nie palić, a nie odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

49 − = 44