Trądzik to nic innego jak krosty i zaskórniki, które całkiem do niedawna były kojarzone jedynie z burzliwym okresem dojrzewania płciowego. Wbrew temu błędnemu przeświadczeniu, coraz więcej dorosłych osób odwiedza gabinety dermatologiczne, celem pokonania tej skórnej dolegliwości, która stanowi fobię u wielu kobiet.
Leczenie trądziku
Leczenie tej dolegliwości nie jest łatwe, ponieważ źródło trądziku znajduje się wewnątrz tkanki skórnej, ale dzięki nowoczesnym medykamentom istnieje możliwość walki z trądzikiem na płaszczyźnie farmakologicznej. Dzięki zabiegom dermatologicznym możemy pozbyć się nie tylko trądziku, ale również pozostałości po nim, w postaci blizn i niedoskonałości skórnych.
Trądzik nie jest dolegliwością tymczasową, a zwyczajną chorobą, z którą należy podjąć niejedną walkę, aby w końcu wygrać wojnę. Dzięki nowoczesnym technologiom dermatologicznym istnieje realna możliwość wyeliminowania tej przykrej niedoskonałości na zawsze, jednak wymaga ona profilaktycznego podejścia i wyeliminowania podskórnych bakterii, wywołujących trądzik. Warunkiem jest szybkie podjęcie leczenia i konsekwencja w profilaktyce higieny.
Więcej o leczeniu trądziku przeczytasz na stronie http://beztradziku.pl
Fazy trądziku
Rozróżnia się trzy fazy rozwoju trądziku:
Zaskórniki – pierwsze stadium rozwoju trądziku. Potocznie nazywane białe lub czarne punkciki na skórze pojawiają się nie tylko na twarzy – dotyczy to również ramion, pleców czy dekoltu, czyli tam, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów łojowych.
Grudki i krostki – będące nasilonym stadium zaskórników. Na skórze widnieją jego czerwone punkty, które wskazują na rozwój stanu zapalnego gruczołów łojowych.
„Diody” – guzki o barwie czerwono-sinej, wypełnione ropą. To stadium obejmuje już głębokie warstwy skóry, a cysty o dość dużej głębokości pozostawiają po nich małe blizny, które stanowią równie duży problem estetyczny twarzy.
Trądzik ma zwykle podłoże dziedziczne, jednak jego częstym symptomem rozwojowym jest stres. Szczególnie problematyczny jest zrogowaciały naskórek, który blokuje gruczoły łojowe, tworząc zaskórniki. W przypadku nastolatków głównym powodem jest wzrost wydzielania hormonów płciowych, które silnie stymulują pracę gruczołów łojowych.
Leczenie trądziku
Proces leczenie trądziku jest długotrwały i musi być konsekwentny. Na rynku istnieje wiele maści przeznaczonych do zewnętrznego użytku, mających na celu zniwelowanie wizualnych skutków powstawania trądziku. Nie jest to jedna dożywotnia solucja na trądzik, ponieważ źródło trądziku leży pod skórą, nie na niej. Spotkanie z dermatologiem gwarantuje dobór odpowiedniej terapii, mającej na celu pokonanie tej dolegliwości.
Bardzo ważna jest higiena. Codzienna pielęgnacja jest doskonałą drogą do niwelowania wpływu zaskórników lub ich ewentualnego rozwoju. Bardzo dobrym domowym sposobem na walkę z trądzikiem jest sok z aloesu. Działanie substancji w nim zawartych pokonuje trądzik od środka, co zostało naukowo udowodnione. W przypadku bardziej zaawansowanych problemów skórnych, niezbędna jest jednak wizyta u dermatologa, celem podjęcia skutecznej terapii przeciwtrądzikowej.
Leczenie trądziku powinno się rozpocząć jak najszybciej. Właśnie to jest kluczem w powodzeniu usuwania pryszczy. Im szybciej się zacznie profesjonalne leczenie, tym lepiej. Bo często każdy próbuje na własną rękę usunąć trądzik, ale to tylko pogarsza sprawę.
Zgadzam się, ale to jest rola rodziców, żeby przekonali młodzieńca do tego, aby trądzik leczył dermatolog a nie płyn z telewizyjnej reklamy. Najczęściej młodzi szukają wiedzy w internecie, a tam wiadomo – wszystko i nic. Dlatego lepiej im tłumaczyć, że trądzik młodzieńczy to dolegliwość, którą powinien zająć się lekarz. Tylko jak ich przekonać w tym buncie?