Trichogram – badanie włosów, które stwierdzi przyczynę łysienia

4/5 - (4 votes)

Włosy to bez wątpienia jeden z kluczowych elementów naszego wizerunku. To one dodają nam uroku i są naszym znakiem rozpoznawczym, a także wpływają na to, jak odbierają nas inni ludzie. Bardzo często kiedy chcemy coś zmienić w swoim wyglądzie, mamy ochotę na metamorfozę albo chcemy zafundować sobie szybką poprawę humoru, decydujemy się właśnie na zmianę fryzury: fantazyjne ścięcie albo ciekawe uczesanie.
Włosy są ważne nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn. Kiedy są zadbane i zdrowe pozytywnie wpływają na naszą aparycję i stają się naszą ozdobą. Przyciągają wzrok i są gwarantem dobrej prezencji. Jeśli chcemy, żeby inni pozytywnie nas odbierali, zawsze powinniśmy zadbać o to, w jakiej kondycji są nasze włosy i jak wygląda nasza fryzura.


Problemy z łysieniem – nie tylko w przypadku mężczyzn

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, łysienie spotykane jest nie tylko u mężczyzn w średnim wieku. Bardzo często wypadanie włosów występuje również nie tylko u młodszych panów, ale również u kobiet. Panie są szczególnie przerażone obserwując u siebie łyse placki – boją się, kiedy włosów stale będzie ubywało i któregoś dnia obudzą się łyse. Jeśli zaobserwujemy na szczotce większą niż dotychczas ilość wypadających włosów, a nasza czupryna znacznie się przerzedzi, nie powinniśmy panikować. Najrozsądniejszym wyjściem jest umówienie się na wizytę u lekarza. Pamiętajmy, że w ostatnich latach medycyna poczyniła znaczne postępy i lepiej radzi sobie również z łysieniem – w wielu przypadkach proces ten da się zahamować, a pacjent szybko zapomina o łysieniu. Ważne jest tylko, żeby od razu podjąć stanowcze roki.

Co zrobić, kiedy masowo wypadają nam włosy? Jak uporać się z tym problemem?

Często narzekamy na mało istotne problemy z włosami, takie jak wysoka porowatość, to że się nie układają albo są za cienkie. Jeśli naszym problemem są zniszczone końcówki albo nieładna fryzura, wystarczy, że wybierzemy się do fryzjera, który fachowo zajmie się naszymi kosmykami. Pomoże nam dobrać prawidłową pielęgnację i zrobi nam fryzurę, która będzie pasowała do naszego typu urody.

Warto poznać lekarza od włosów – Trycholog Gdańsk: drtrycholog.pl

Tym, co powinno nas zaniepokoić i zmusić do zgłoszenia się do lekarza, jest natomiast masowe wypadanie włosów. O łysieniu mówimy wtedy, kiedy ilość włosów wypadających jest naprawdę duża, a na głowie obserwowalne są łysiejące placki. Jeśli zauważymy u siebie takie objawy, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem – im szybciej, tym lepiej, bo proces łysienia da się zahamować. Konieczne będzie wykonanie badań, które umożliwią postawienie prawidłowej diagnozy i zastosowanie odpowiedniej w naszej sytuacji kuracji.

Trichoskopia – dlaczego jest konieczna w przypadku stwierdzenia łysienia?

Osoby, które zauważyły u siebie pierwsze symptomy łysienia, powinny mieć jak najszybciej wykonaną trichoskopię, czyli badanie włosów, które ustali, w jakiej kondycji są cebulki i w ten sposób wskaże, co jest przyczyną leczenia. To bardzo ważny krok konieczny, żeby lekarz mógł nam zalecić prawidłową kurację. Nieleczone łysienie będzie postępować, a nie należy go bagatelizować, bo może ono wynikać z poważnych problemów zdrowotnych, takich jak silna niedokrwistość.

Chcesz zrobić trichoskopię w Gdańsku? Sprawdź: http://drtrycholog.pl/zabiegi/trichoskopia-komputerowa-ocena-tricholab/

Trichogram pełni bezpieczny i mało inwazyjny. Wykonuje się go u pacjentów w każdym wieku, niezależnie od płci. To badanie włosów, które polega na ich pobraniu, a następnie poddaniu analizie. W trakcie badania pojedynczych włosów lekarz oceni stopień ich deformacji i sprawdzi, w jakim stanie są cebulki – w ten sposób będzie mógł zdiagnozować przyczynę łysienia i zaplanować leczenie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − 69 =