Usuwanie tatuaży

Rate this post

Laser to innowacyjny wynalazek, dzięki któremu nie tylko możemy wyleczyć żylaki, zamknąć rozszerzone naczynka czy wpływać na spłycenie zmarszczek. Jego zastosowanie jest dużo szersze – można nim również usuwać blizny, przebarwienia skóry oraz tatuaże i makijaż permanentny, który został wykonany trwałym barwnikiem. Właśnie w tej ostatniej dziedzinie zdobywa on coraz większą popularność – okazuje się, że coraz więcej osób w bezpieczny i komfortowy sposób pragnie pozbyć się ze swojego ciała niechcianego już malunku.

Pamiętajmy, że decyzja o wykonaniu tatuażu bardzo często wywołana jest modą czy nagłym impulsem. Nie jest ona podyktowana rozsądkiem a jedynie emocjami. Właśnie dlatego już po kilku latach zastanawiamy się jak pozbyć się tatuażu. Co więcej, niestety równie często wzór przestaje nam się podobać zaraz po jego wykonaniu – wpływ na to mają również umiejętności osób, które takowe ozdoby ciała wykonują. Nieprofesjonalnie wykonana praca sprawia, że tatuaż zamiast zdobić, szpeci nasze ciało.

Czy każdy może skorzystać z zabiegu usuwania tatuażu laserem?

Choć zabiegi laserowe zaliczają się nie tylko do tych skutecznych, ale i najbardziej bezpiecznych to trzeba jasno zaznaczyć, iż istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Informacje o takich przekaże nam zapewne lekarz już podczas obowiązkowej wizyty kwalifikującej do laseroterapii. Jednym z przeciwwskazań jest stan skóry pacjenta. Nie może być ona opalona (zarówno w wyniku działania promieni słonecznych jak i kosmetyków samoopalających), podrażniona, poraniona ani zainfekowana. Nie mogą występować trwałe choroby skóry, takie jak bielactwo czy łuszczyca. Pacjent nie może być w trakcie terapii lekami fotouczulającymi. Co więcej, z laseroterapii nie mogą korzystać kobiety w ciąży, karmiące piersią, cukrzycy oraz osoby, które borykają się z chorobą nowotworową.

Jak wygląda zabieg?

Trzeba zaznaczyć, że tatuaż nigdy nie zostanie całkowicie usunięty już podczas pierwszego zabiegu. Według dermatologów, każda kolejna sesja pozwala na rozjaśnienie wprowadzonego w skórę pigmentu o jakieś 20% – aby pozbyć się tatuażu całkowicie niezbędnym staje się wykonanie kilku zabiegów, zazwyczaj od 3 do 8, w równych odstępach czasu.

Każdy zabieg z wykorzystaniem lasera trwa od kilu do kilkunastu minut. Czas terapii zależy między innymi od rozmiarów tatuażu, głębokości, na jaką został wprowadzony pigment, sposobu wykonania wzoru czy rodzaju barwnika. Warto przy tym dodać, że laser Harmony XL High Power Q Switch jest skuteczny bez względu na fototyp skóry czy kolor użytego barwnika – usuwa zarówno tatuaże czarne jak i kolorowe. Laser wydziela wiązki światła o właściwej temperaturze, które wnikają w głąb skóry a tym samym rozjaśniają wprowadzony tam barwnik. Terapia stosowana jest do momentu jego całkowitego zaniknięcia. Efekty laseroterapii są trwałe a pacjent odzyskuje gładką skórę o jednolitym kolorze.

 

 

 

 

 


One comment on “Usuwanie tatuaży

  1. eska pisze:

    U nie skończyło się na 5 zabiegach ,ja usuwałam w Elite na Wąwozowej , tatuaż nie był duży. Teraz już po wszystkim w zasadzie nie ma znaku, nie sądziłam, że aż tak ładnie się usunie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1