Walka z trądzikiem różowatym

5/5 - (2 votes)

Zaczerwienienia na twarzy powstałe poprzez trądzik różowaty często mogą okazać się trudne do usunięcia. Wszystko zależy od stadium zaawansowania, jak również od tego jakimi metodami próbujemy się pozbyć tej choroby. Otóż trądzik różowaty to nic innego, jak pojawiające się krosty, bruzdy i zaczerwienienia w okolicach środkowej części twarzy, takiej jak czoło, nos i broda. Czerwone plamki na twarzy mogą pojawić się u osób w każdym wieku i każdej płci. Trądzik różowaty jednak znacznie częściej pojawia się u kobiet, niż u mężczyzn. Aczkolwiek, jeżeli pojawi się u mężczyzn to ma on zazwyczaj bardzo ostry przebieg.

Trądzik różowaty przyczyny

Przyczyn trądziku różowatego może być wiele. Aczkolwiek główną przyczyną wystąpienia trądziku różowatego może być:

 • stres
 • promieniowanie UV
 • wysoka temperatura, na przykład taka, która jest stosowana w saunie
 • alergia
 • nadciśnienie tętnicze
 • nieregularne wypróżnienia
 • picie dużych ilości alkoholu oraz kawy
 • nieodpowiednie kosmetyki oraz silne detergenty

Natomiast bardzo dużą rolę w rozwijaniu się zmian na twarzy odgrywają również roztocza. Ważne jest więc, aby na bieżąco przebierać pościel oraz prać ręczniki, którymi wycieramy twarz.

Trądzik różowaty kosmetyki

Przy występowaniu choroby ważne jest, aby używać wyłącznie naturalnych kosmetyków. Zarówno jeżeli chodzi o kosmetyki do makijażu twarzy, jak i te do pielęgnacji. Otóż znaczącą rolę odgrywa stosowanie przynajmniej dwa razy dziennie mydła szarego, które działa bakteriobójczo.

Trądzik różowaty leczenie domowe

Domowymi sposobami na leczenie trądziku różowatego będzie z pewnością stosowanie okładu rumianku, który działa kojąco na skórę. Zmniejsza on stan zapalny i zaczerwienienie skóry. Również zielona herbata będzie wpływa korzystnie na kondycję skóry. Z kolei płatki owsiane będą działać przeciwzapalnie. Należy zmieszać je z wodą, a uzyskaną papkę nałożyć na twarz i trzymać około trzydziestu minut, po czym należy ją dokładnie spłukać letnią wodą.

Trądzik różowaty leczenie laserem

Jeżeli domowe sposoby nie pomagają, możemy udać się na zabieg laseroterapii. Zabieg ten polega na wykorzystaniu wiązki lasera. Wiązka taka wchodzi w głąb skóry, skutecznie niszcząc nieprawidłowe tkanki. Aby uzyskać zadowalający efekt, należy wykonać około trzech takich zabiegów.


6 comments on “Walka z trądzikiem różowatym

 1. drrama pisze:

  Ciekawy artykuł ja na trądzik różowaty stosowałam zabieg laseroterapii, Po paru zabegach byłam bardzo zadowolona z efektów i myślę, że mogę polecić ten sposób 🙂

 2. saNciA pisze:

  Ja również polecam zabiegi laseroterapii na trądzik różowaty, w moim przypadku bardzo dobrze się spisały i mam nadzieje, że trądzik już nie wróci

 3. Rudaa<33 pisze:

  A korzystał ktoś może z peelingów chemicznych? Słyszałam, że doskonale złuszczają naskórek i poprawiają kondycję naczynek.

 4. mel-iza pisze:

  Ja na trądzik różowaty korzystam z zabiegów oferowanych przez klinikę medycyny estetycznej Clinica Cosmetologica. Specjalista zalecił mi wykonanie zabiegów za pomocą lasera Quadrostar Pro Yellow. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, a co najważniejsze przynosi naprawdę dobre efekty. Polecam wszystkim co już poddali się w walce z trądzikiem różowatym:)

 5. mala888 pisze:

  Z trądzikiem naprawdę trudno się walczy..sama mam z nim problem. Ważne jest właściwe oczyszczanie twarzy, ale to nie zawsze pomaga :D. Używałam już wielu preparatów, ale jakoś nigdy nie mogłam się przekonać do tej terapii laserowej, może ten artykuł to znak dla mnie abym spróbowała. Na pewno pomyślę nad tym rozwiązaniem, ponieważ nie mam pojęcia już co robić.

 6. iRKA pisze:

  Krokiem do pozbycia się trądziku różowatego jest zmiana diety. Przecież, nie od dziś wiadomo, że to co jemy wpływa na ogólny stan naszej skóry. Zmiana diety od tak nie pomoże, ale w dłuższej perspektywie czasowej na pewno zmniejszy występowanie trądziku na naszym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 68 = 75