Kiedy warto przebadać się pod kątem rzeżączki?

5/5 - (2 votes)

Od chyba zawsze mówi się, że najważniejszą rzeczą w życiu człowieka jest zdrowie.  To bardzo znamienne słowa, które mimo upływu lat, a nawet całych stuleci – nic nie straciły na swojej aktualności. Nadal duża część ludzkiej populacji wcale nie przejmuje się swoim zdrowiem. Dopóki zdrowie nie zaczyna szwankować. A nawet jeżeli zaczyna już szwankować – pierwsze, z zasady dość niewinne objawy choroby, objawy, że ze zdrowiem dzieje się coś nie tak – bardzo często są przez ludzi lekceważone. I całkiem niesłusznie! Przecież powinno być powszechnie wiadome, że dużo lepiej jest zapobiegać niż leczyć. A jeżeli już zapobiec się nie uda, profilaktyka się nie sprawdzi albo też – w jakikolwiek sposób zawiedzie – zawsze warto rozpocząć leczenie jak najszybciej. A żeby to zrobić trzeba przede wszystkim znać swoje ciało, umieć je obserwować i w żadnym wypadku się nie wstydzić tego, co się dzieje. A są niestety takie choroby, które nadal są uważane za choroby bardzo wstydliwe. Za rzecz, którą śmiało można nazwać swoistym tabu w kulturze. Do takich chorób należą z całą pewnością choroby weneryczne.

Groźna rzeżączka

Choroby weneryczne, jak sama nazwa wskazuje, to choroby, które przenoszone są drogą płciową. Jeżeli ktoś nigdy nie zwrócił na ten fakt uwagi to pewną ciekawostką może dla niego okazać się fakt, że słowo „weneryczne” pochodzi od rzymskiej bogini miłości Wenery.
Choroby weneryczne, choroby przenoszone drogą płciową mogą też przedostać się do ludzkiego organizmu w sposób inny niż odbycie niezabezpieczonego stosunku seksualnego. Do zakażenia może dojść chociażby w sytuacji, w której osoba chora oraz osoba zdrowa korzystają z tych samych ręczników. Szansa na to nie jest zbyt duża – jednak taka szansa zawsze istnieje i nigdy nie wolno o tym zapominać.

Rzeżączka to bardzo groźna choroba. Może doprowadzić do zakażenia dziecka w łonie matki, może doprowadzić do niepłodności, zapalenia stawów, zapalenia jąder (u mężczyzn). Nie można lekceważyć rzeżączki. Leczenie polega na wdrożeniu leczenia za pomocą antybiotyków i w dzisiejszych czasach wcale nie jest takie trudne. Wystarczy jedynie czy może – aż – przełamać swój wstyd i wybrać się do lekarza-ginekologa, który chorobę zdiagnozuje odpowiednio szybko.

Kiedy warto przebadać się pod kątem rzeżączki?

Test na rzeżączkę warto wykonać sobie zawsze wtedy, gdy człowiek odbył przygodny stosunek seksualny bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy. Nie tylko stosunek dopochwowy, ale również analny lub oralny. Z tego też warto zdawać sobie sprawę. Warto też przebadać się pod kątem rzeżączki, gdy istnieje podejrzenie zdrady ze strony partnera lub partnerki. Warto również, gdy człowiek odczuwa chociażby ból i pieczenie podczas oddawania moczu, występuje swędzenie i infekcje w okolicach odbytu, u kobiet występuje krwawienie międzymiesiączkowe, a u mężczyzn ropna wydzielina z cewki moczowej.

Test na rzeżączkę, zamówisz w laboratorium e-wenerolog.pl. W cenie testu otrzymujesz dostawę zestawu do samodzielnego pobrania w domu, oraz odbiór pobranego zestawu przez kuriera i dostarczenie do laboratorium. Wynik otrzymasz meilem bądź pocztą tradycyjną. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

98 − = 96