Zabiegi na ciało w gabinecie kosmetycznym

5/5 - (1 vote)

Zabiegi na ciało są w zasadzie maseczką dla całego ciała i pozostawiają skórę aksamitnie gładką i miękką. Ideą zabiegu na ciało jest to, że równie ważne jest oczyszczenie, złuszczanie i nawilżenie skóry na ciele, ponieważ jest to również skóra twarzy. Najpopularniejszym zabiegiem na ciało jest peeling, czasami nazywany polerowaniem ciała. Jest to zabieg złuszczający, wykonywany przez kosmetyczkę w salonie kosmetycznym.

Peelingi i kwasy kosmetyczne

Co należy najpierw zrobić przed uwzględnieniem peelingu?

Dokładna ocena skóry przez kosmetyczkę jest niezbędna przed rozpoczęciem peelingu chemicznego.

Peelingi chemiczne są stosowane w leczeniu wielu schorzeń, w tym:

  • Blizny po trądziku
  • Starzenie się skóry
  • Kurze łapki
  • Hyppigmentacja
  • Uszkodzenia skóry wskutek promieniowania słonecznego
  • Obwisła skóra
  • Zmarszczki.

Kto nie jest kandydatem do peelingu chemicznego?

Ogólnie rzecz biorąc, jasnowłosi i jasnoskórzy ludzie są najlepszymi kandydatami do peelingu chemicznego. Zabieg nie działa tak dobrze u pacjentów o ciemnej skórze. Zabieg nie jest zalecany u osób z infekcjami, aktywną chorobą skóry, skaleczeniami lub uszkodzeniami skóry, oparzeniami słonecznymi lub aktywnymi opryszczkami.

Kwasy kosmetyczne powodują złuszczenie skóry, ale nie powodują dużego bólu. Najdelikatniejsze peelingi wykonywane w salonie kosmetycznym stosują kwasy alfa-hydroksylowe, glikolowe, mlekowe lub owocowe również są delikatne. Mogą powodować pieczenie, zaczerwienienie, podrażnienie i strupy, ale gdy skóra zacznie się dostosowywać, wszystkie te problemy będą się zmniejszać.

Kwasy trichlorooctowe stosuje się do silniejszych peelingów. Usuwają zmarszczki, powierzchowne skazy i problemy z pigmentami. Fenol jest najsilniejszym ze wszystkich zabiegów i usuwa głębokie zmarszczki na twarzy.

Czego można się spodziewać po peelingu chemicznym?

Wszystkie peelingi wymagają dodatkowej opieki:

  • Powierzchowne peelingi wymagają od jednego do siedmiu dni do wyleczenia. Traktowana skóra będzie początkowo czerwona balsam lub krem należy nakładać, aż skóra się zagoi, a następnie codziennie stosować filtry przeciwsłoneczne.
  • Średnie peelingi wymagają leczenia od siedmiu do 14 dni. Leczona skóra będzie początkowo czerwona i opuchnięta. Obrzęk pogarsza się przez pierwsze 48 godzin. Powieki mogą puchnąć. Pęcherze mogą tworzyć się i pękać. Skórka i złuszcza się w ciągu siedmiu do 14 dni.
  • Głębokie peelingi wymagają 14 do 21 dni leczenia. Traktowany obszar zostanie zabandażowany. Skórę należy namaczać cztery do sześciu razy dziennie, a następnie aplikować maść przez pierwsze 14 dni. Następnie nakłada się gruby krem nawilżający na następne 14 dni. Leki przeciwwirusowe przyjmowane są przez 10 do 14 dni. Można stosować łagodny balsam lub krem.

Rodzaje i sposoby depilacji wykonywane przez kosmetyczkę

Usuwanie włosów jest poważnym problemem dla wielu osób. Niektóre z najbardziej popularnych form tymczasowego usuwania włosów obejmują golenie, depilację woskiem i używanie kremów do depilacji. Dwie formy depilacji uważane są za trwałe: laser i elektroliza. Laserowe usuwanie włosów i elektroliza są uważane za trwałe metody usuwania, ponieważ można oczekiwać dłuższych okresów braku wzrostu między sesjami, podczas gdy metody tymczasowe wymagają regularnego powtarzania.

Procedura – depilacja woskiem i laserem

Depilacja woskiem usuwa niechciane włosy, pokrywając je w lepką substancją (wosk), i wyrywając ją ze skóry, razem z cebulkami. Nowy wzrost pojawia się zwykle po dwóch tygodniach. Depilacja laserowa kieruje intensywne ciepło do mieszków włosowych, co sprawia, że jest mało prawdopodobne, aby wytworzyły nowe włosy. Chociaż usuwanie laserem jest uważane za trwałe, zwykle występuje odrastanie. Obydwa rodzaje depilacji powinny być przeprowadzane w salonie kosmetycznym.

Wyniki osiągane z depilacji woskiem i depilacji laserowej

Woskowanie pozostawia skórę gładką przez maksymalnie dwa tygodnie. Włosy odrastają znacznie gęstsze i bardziej miękkie po depilacji woskiem. Laserowe usuwanie włosów pozostawia skórę gładką przez dłuższy czas. Ilość czasu między okresami wzrostu różni się w zależności od klienta. Ale większość klientów może odnieść pozytywne rezultaty od sześć miesięcy do roku. Odrastanie po zabiegu laserem powoduje włoski cienkie i jaśniejsze.

Dostępność usług depilacji

Depilacja woskiem jest o wiele bardziej dostępne niż usługi laserowe. Większość salonów kosmetycznych oferuje usługi depilacji woskiem, co pozwala uzyskać usługi woskowania w każdym mieście. Depilacja laserowa musi odbywać się w licencjonowanym zakładzie przez wyszkolonych specjalistów, renomowane salony kosmetyczne oferują takie usługi.

Problemy związane z depilacją woskiem i depilacją laserową

Problemy związane z depilacją woskiem obejmują oparzenia, siniaki, wrastające włosy, wtórne zakażenie skóry i ból w miejscu leczenia. Problemy związane z usuwaniem laserem obejmują podrażnienia skóry, strupy, zmiany w pigmentacji skóry, pęcherze, blizny i zmiany w strukturze skóry.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

47 + = 57