Zabiegi na cellulit

5/5 - (2 votes)

Cellulit inaczej lipodystrofia, to schorzenie skórne, które polega na pojawieniu się obrzęków włókniejących w tkance łącznej. Co więcej, z naukowego punktu widzenia to choroba tkanki tłuszczowej wywołana zmianami degenaracyjnymi tkanki podskórnej o charakterze progresywnym na skutek zaburzeń w mikrokrążeniu. Obecnie, cellulit dotyczy nawet 90% kobiet. Może on mieć postać mało zaznaczoną, jednak częściej spotykana jest jego najostrzejsza postać, którą da się zwalczyć. Cellulit powstaje w wyniku pewnych zmian hormonalnych zachodzących w organizmie kobiety. Zazwyczaj ujawnia się w okresie dojrzewania, menopauzy czy po porodzie. Najbardziej widoczną oznaką rozwoju cellulitu jest nierówno pofałdowana skóra, która wygląda jak pomarańczowa skórka. W kontekście cellulitu istotne jest jego odróżnienie od cellulitis.

Cellulit a cellulitis

Podstawową różnicą między cellulitem a cellulitis jest to, że ta ostatnia jest chorobą przebiegającą ze stanem zapalnym skóry i tkanki podskórnej z możliwością zajęcia mięśni, powięzi i ścięgien. Ponadto, umiejscawia się w większości przypadków w obrębie kończyn dolnych, zwłaszcza na podudziach. Skóra wtedy jest mocno zaczerwieniona, powstaje niebezpieczny obrzęk wywołujący ból. Co więcej, cellulitis towarzyszy powiększenie węzłów chłonnych, co za tym idzie, można go leczyć jedynie za pomocą środków farmakologicznych.

Jak pozbyć się cellulitu? 

Z racji, że lipodystrofia umiejscawia się zarówno na udach, brzuchu i ramionach warto zastanowić się nad środkami, które pomogą zminimalizować jego skalę, a nawet całkowicie usunąć. Kobiety, które cierpią na obecność cellulitu, często zadają sobie pytanie : „Jak zwalczyć cellulit?”. Do najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w klinikach estetycznych zalicza się:

 • masaż endodermalny, który polega na wykorzystaniu płynnych ruchów masujących w celu usprawnienia przepływu chłonki i udrożnienia węzłów chłonnych,
 • lipomasaż, który łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem z zassaniem skóry oraz rolowaniem,
 • żelazko antycellulitowe to aparat, który pozwala jednocześnie wykonać masaż lipodermology, chromoterapię i stymulację prądem,
 • elektrostymulację mięśni – zabieg ten  przeprowadza się za pomocą prądów impulsowych o małej częstotliwości, wywołujących skurcz mięśnia lub całych grup mięśniowych.

Zabieg na cellulit, który charakteryzuje się najlepszymi efektami, to elektrolipoliza. Potocznie rzecz ujmując, to stymulacja rozbicia  tkanki  tłuszczowej. W jej wyniku dochodzi do rozbicia grudek tkanki tłuszczowej oraz następuje wydalenie produktów przemiany materii. Kobiety, które przeszły tego rodzaju zabieg, nie muszą się już zastanawiać jak usunąć cellulit. Zobowiązane są one jednak do regularnego dbania o skórę przy pomocy kosmetycznych środków.

 


4 comments on “Zabiegi na cellulit

 1. lenona pisze:

  Ja korzystam z peelingów kawowych oraz wieczorem robię sobie natryski ciepłą i zimną wodą. W dodatku staram się chodzić na masaże przynajmniej 1-2 w miesiącu.

 2. samica333 pisze:

  Jeśli chodzi o moje zdanie na temat pozbycia się cellulitu to najlepsza jest raczej profilaktyka. Można uniknąć powstawania cellulitu dzięki odpowiedniej diecie oraz codziennym ćwiczeniom.

 3. olcia00 pisze:

  Hejo. U mnie było podobnie. Ćwiczyłam oraz korzystałam z pilligów z kawy. Dawało to efekty ale dosyć słabe, więc postanowiłam wybrać się na zabieg do Clinica Cosmetologica. Wykonałam około 6 zabiegów i teraz jest naprawdę rewelacja.

 4. tatrua pisze:

  A mi się wydaje, że najlepszym sposobem jest jednak połączenie diety oraz ćwiczeń razem z zabiegami. Wtedy efekt będzie murowany na 100%! – coś o tym wiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

25 − 22 =