Zabiegi na przebarwienia

5/5 - (1 vote)

Przebarwienia na twarzy są problemem, którego ciężko się pozbyć. Bez względu na to, czy są to plamy na twarzy od słońca czy zmiany potrądzikowe, wymagają stosowania na co dzień odpowiednich, wybielających kosmetyków, regularnego złuszczania naskórka oraz używania kremów z filtrem. Bywa jednak, że wszelkie podejmowane przez nas działania nie przynoszą rezultatu i wymagane jest zastosowanie bardziej inwazyjnych metod.

Jednym z częściej wybieranych zabiegów jest mikrodermabrazja. Polega na mechanicznym ścieraniu warstw skóry przy pomocy mikrokryształków. Pomaga nie tylko na plamki spowodowane słońcem i przebarwienia na twarzy po trądziku, ale również różnego rodzaju blizny, zmarszczki, rozstępy i inne niedoskonałości.

Warty wypróbowania jest także zabieg laserem CO2. To metoda odmładzania i ogólnego poprawiania stanu skóry. Dzięki stymulacji naskórka laserem zniknąć mogą brązowawe oraz czerwone przebarwienia na twarzy, piegi, blizny i zmarszczki. Zabieg wykonywany jest z miejscowym znieczuleniem.

W walce z przebarwieniami skuteczny może okazać się kwas glikolowy. Posiada właściwości silnie złuszczające i oczyszczające, wspomaga też procesy regeneracyjne skóry, poprawia jej sprężystość i napięcie. Usuwa martwe komórki, pomaga zwalczyć czerwone plamy na twarzy będące pozostałością po trądziku. Po jego zastosowaniu należy szczególnie dbać o odżywienie i nawilżenie skóry, a wszelkie zabiegi z jego udziałem powinny mieć miejsce w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

Krioterapia polega na niszczeniu niechcianych zmian ciekłym azotem a następnie ich mechanicznym wycinaniu. Jest to zabieg skuteczny, lecz dość inwazyjny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w miejscu namrożenia pozostanie niewielka blizna. Stosuje się go głównie do zwalczania tzw. plam soczewicowatych spowodowanych starzeniem. Tą metodą plamy na twarzy usuwa lekarz w specjalistycznym gabinecie.

Terapia IPL, czyli terapia intensywnie pulsującym światłem to dość skuteczny sposób na usuwanie przebarwień twarzy. Polega na trwałym uszkodzeniu melaniny powodującej plamki na twarzy przy pomocy energii cieplnej. Należy przygotować się na złuszczanie skóry kilka dni po wykonaniu zabiegu.


3 comments on “Zabiegi na przebarwienia

  1. Mola pisze:

    Mi po jakiś 4 zabiegach na zniknęło około 60% przebarwień z twarzy. W moim odczuciu zabiegi nie były bolesne i uważam, że jest to chyba najlepsza z dostępnych opcji dzięki której takie plamy skórne możemy usunąć.

  2. Kama45 pisze:

    Ja mam kilka czerwonych plam na twarzy i również zastanawiam się nad skorzystaniem z tego lasera usuwającego przebarwienia. Będę musiała zapisać się na konsultację i zapytać czy w ogóle istnieje możliwość usunięcia tego z mojej twarzy ;/

  3. figa pisze:

    Wiele osób poleca kremy na przebarwienia, ale prawda jest taka, że trzeba je zacząć używać już gdy wystąpią pierwsze objawy. Raczej taki krem nie będzie w stanie usunąć już zaawansowanych plam na skórze – w moim przypadku nie usunął i również korzystałam z zabiegu na przebarwienia. Pochodzę z Trójmiasta, więc wybrałam Clinica Cosmetologica w Gdańsku gdzie posiadają profesjonalny i nowoczesny sprzęt do przeprowadzania takich zabiegów. Posiadają tam naprawdę wiele sprzętu. Jeśli chodzi o mnie to ja miałam zabieg wykonywany laserem Palomar Emerge i jestem mega zadowolona z końcowych efektów ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 − = 44