Zdrowie intymne podczas wakacji

5/5 - (1 vote)

Zbliża się lato – z ginekologicznego punktu widzenia to czas podwyższonego ryzyka infekcji intymnych! Pocenie się, korzystanie z publicznych toalet, basenów oraz przygodne relacje seksualne nie sprzyjają zachowaniu zdrowia intymnego, a wręcz przeciwnie. Jeśli jesteś ciekawa, co możesz zrobić, aby zachować zdrowie intymne i korzystać w pełni z wakacji, Nasza poradnia ginekologiczna przygotowała dla Ciebie ten tekst – znajdziesz w nim praktyczne porady dot. profilaktyki zdrowia intymnego specjalnie na lato.

Higiena

Wysokie temperatury i świecące do późnych godzin wieczornych słońce… lubisz to, prawda? Zapewne jednak nie przepadasz za poceniem się, dlatego stosujesz antyperspiranty. Ale czy dzięki nim zachowujesz świeżość okolic intymnych? Niekoniecznie!

Latem również te intymne części ciała potrzebują większej uwagi. Rozgrzane i spocone okolice sromu są idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii prowadzącego do infekcji. Nie utrzymuj przyjaznego im środowiska w Twoich okolicach intymnych!

Podmywaj się nie tylko rano i wieczorem, ale również w ciągu dnia (nawet kilkanaście razy, jeśli czujesz taką potrzebę). Bezwzględnie myj się również po skorzystaniu z publicznych toalet, basenów, zjeżdżalni wodnych czy jakuzzi oraz różnych stref typu SPA czy po kontakcie ze zwierzętami (np. końmi).

Noś przy sobie chusteczki do higieny intymnej – pomogą Ci w każdej sytuacji, w której z jakiegoś względu nie będziesz mogła skorzystać z łazienki.

Zobacz również: Ginekolog Gdańsk – Lifemedica

Ochrona

Niestety, latem bakteriom dużo łatwiej jest zaatakować Twoje okolice intymne. Nosisz skąpe stringi i stroje bikini, a na nie zakładasz krótkie szorty i mini spódniczki. Super… przecież nie ubierzesz się w długie dżinsy, ale…

Uważaj jak i gdzie siadasz. Zawsze podkładaj sobie pod pośladki jakąś osobistą rzecz, np. bluzę lub ręcznik. Nie przesadzisz, jeśli będziesz to robiła nawet w knajpie z rybami nad morzem. Osłonisz wtedy Twoje okolice intymne od zarazków i drobnoustrojów, które mogą się do nich przedostać.

Seks

Wakacyjne miłości, spacery przy zachodzie słońca, seks na plaży… trudno jest oprzeć się pokusom. Jeśli oddajesz się nim ze stałym partnerem, raczej nie masz się czego obawiać. Uważaj jednak, jeśli uwodzisz przypadkowych mężczyzn – powstrzymaj się od takich kontaktów seksualnych, a jeśli nie potrafisz, przynajmniej stosuj prezerwatywy. Warto również po przygodnym seksie, zrobić testy pod katem chorób wenerologicznych: http://e-wenerolog.pl/kategoria/testy-dla-kobiet/

Profilaktyka

Zastanów się, czy na czas urlopu nie zaopatrzyć się w środek mający na celu profilaktykę infekcji intymnych, czyli probiotyk. Dobry probiotyk intymny powinien zawierać bakterie kwasu mlekowego konkretnego gatunku, rodzaju i szczepu. Znajdziesz go w aptecznej lodówce.

Podczas wizyty u ginekologa wspomnij o wyjeździe wakacyjnym. Dowiedz się, jak jeszcze możesz zadbać o zdrowie intymne podczas urlopu. Zapytaj ginekologa, czy może Ci polecić jakiś dobry preparat do profilaktyki infekcji intymnych.

podobny artykuł: http://niedokrwistosc.net.pl/encyklopedia-zdrowia/dbac-o-zdrowie-intymne/


One comment on “Zdrowie intymne podczas wakacji

  1. Luka pisze:

    zawsze podkladam sobie cos pod tylek, siadajac np. na miejskich murkach czy trawie. moje kolezanki tego nie robia. komentuja mnie ze zachowuje sie jak ksiezniczka. a przeciez dzieki temu dbam o zdrowie intymne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

43 − 42 =