Masaż prostaty

3.6/5 - (11 votes)

Prostata to problem nawet 80% mężczyzn po 80 roku życia i 60% po sześćdziesiątce. Objawami prostaty są problemy z opóźnionym, bądź bardzo częstym oddawaniem moczu, co jest bardzo uciążliwe przy codziennych obowiązkach. Czy może nam pomóc masaż prostaty?

Kiedy udać się do lekarza?

Najrozsądniejszym wyjściem byłoby udanie się do lekarza zaraz po zauważeniu problemu. Na tę dolegliwość urolog może przepisać ziołowe i syntetyczne tabletki. Niestety panowie bardzo często wstydzą się swojej dolegliwości i udają się do specjalisty zdecydowanie za późno.

Koniecznie należy udać się do lekarza, gdy następuje zatrzymanie moczu, nudności i zawroty głowy — istnieje wtedy ryzyko zaciśnięcia cewki moczowej, co w rezultacie może prowadzić nawet do zatrucia organizmu. Nie warto bagatelizować sygnałów płynących z naszego organizmu. Na każdą wstydliwą dolegliwość jest rada — wystarczy się przełamać i zapukać do gabinetu urologa.

Masaż prostaty

Ten typ masażu jest jedną z technik seksualnych, aczkolwiek ma także duże zastosowanie w medycynie, szczególnie w diagnostyce i we wspomaganiu stanów zapalnych.

Jak wygląda masaż prostaty?

Masaż prostaty wykonuje urolog. Przed wizytą konieczne jest wypróżnienie się, albo zrobienie lewatywy. Pacjent do tego rodzaju masażu musi się położyć na boku, później w okolicę odbytu nakładany jest żel, który ma działanie znieczulające. Lekarz wprowadza do odbytu palec wskazujący i lokalizuje prostatę. Masowanie prostaty trwa kilkadziesiąt sekund.

Co daje masaż prostaty?

Po pierwsze masaż prostaty pomaga w zdiagnozowaniu zapalenia gruczołu krokowego. Do tego pomaga on zmniejszyć ciśnienie w sterczu oraz wspomóc usuwanie wydzieliny w przypadkach przewlekłego zapalenia gruczoły krokowego. Prócz tych korzyści, masaż prostaty poprawia przepływ krwi przez gruczoł krokowy, co pozytywnie wpływa na działanie antybiotyków oraz obniżenie napięcia mięśni krocza.

Czy można wykonać masaż prostaty samodzielnie?

Tak. Jak robić masaż prostaty? Zacznijmy od tego, że należy się do niego odpowiednio przygotować. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykonanie przed nim lewatywy. Zestawy do lewatywy bez problemu możemy kupić w każdej aptece. Po zrobieniu lewatywy dajmy sobie chwilę na odprężenie. Po tym czasie połóżmy się wygodnie na łóżku i załóżmy na dłoń, którą będziemy wykonywać masaż, lateksową rękawiczkę. Powoli wsuńmy palec do odbytu, kierując go w stronę pępka i delikatnie masujmy. Masaż ten wykonujemy od podstawy gruczołu do jego szczytu i od boku gruczołu do linii pośrodkowej — obustronnie.

Jakie są przeciwwskazania do masażu prostaty?

Pamiętajmy, żeby najpierw udać się do lekarza urologa. Jeśli on da nam zielone światło, to bez obaw możemy wykonywać samodzielny masaż prostaty. Jest jednak kilka przeciwwskazań do jego wykonywania: nie powinniśmy go wykonywać w czasie fazy bakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego, do tego masaż wykluczony jest w przypadkach zapalenia cewki moczowej czy kamicy gruczołu krokowego.

Prostata jest schorzeniem, które dopada większość mężczyzn. Warto się badać i mieć świadomość, że sami możemy sobie ulżyć w cierpieniu.


9 comments on “Masaż prostaty

 1. freak pisze:

  Pierwszy raz z masażem prostaty spotkałem się w Holandii. Wtedy wydawało mi się to dziwactwem, ale przekonali mnie znajomi, którzy wcale nie byli gejami 🙂 Ach, co to były za wizyty u dwóch czarnulek….A teraz okazuje się, że to właściwie sanatorium, bo ma włąściwoście zdrowotne!

 2. Selfie pisze:

  Bez problemu można wykonać masaż prostaty samemu. Nie jest to wielkie wyzwanie, każdy zrobi to bez żadnego szkolenia ani instrukcji. Trzeba być po prostu ostrożnym i przełamać pierwsze bariery, zwłaszcza psychiczne. Wystarczy to by cieszyć się dobrym zdrowiem prostaty przez długie lata.

 3. szalom pisze:

  Polecam na początek ziołowe tabletki na prostatę. Są tak samo skuteczne jak leki w tabletkach, a znacznie zdrowsze, bo naturalne.

  • mokry pisze:

   Jedno drugiego nie wyklucza. Można brać leki ziołowe na prostatę, a jednocześnie robić masaż prostaty, albo na niego chodzić. Jedna i druga metoda jest naturalna i może mieć świetne efekty. Zwłaszcza, że potem może być praktycznie tylko gorzej, bo może być konieczność wycięcia prostaty lub innej operacji.

 4. ONR pisze:

  Najlepiej byc gejem i pozwolic to czesto robic partnerowi… z rewanzem 🙂

 5. zdzisław pisze:

  prosze o adres kontakt z fizjoterapeuta, ktory wykonuje masz prostaty przy impotencji po TURP oraz prowadzi rehabiltacje w tym zakresie. pozdrawiam
  zdzislaw

 6. zdzisław pisze:

  prosze o adres kontakt z fizjoterapeuta, ktory wykonuje masaz prostaty przy impotencji po TURP oraz prowadzi rehabiltacje w tym zakresie. wrocław, kalisz ewentualnie ostrow wlkp,pozdrawiam
  zdzislaw

 7. zdzislaw pisze:

  proszę o adres , kontakt osteopaty, masazysty, fizjoterapeuty, ktory wykonuje masaż prostaty przy impotencji po TURP, z rejonu wlkp, wlkp, , proszę pilnie , z powazaniem zdzislaw

 8. proszę o adres , kontakt osteopaty, masazysty, fizjoterapeuty, ktory wykonuje masaż prostaty przy impotencji po TURP, z rejonu wlkp, wlkp, , proszę pilnie , z powazaniem zdzislaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 2