Usuń swoje zaskórniki

4.7/5 - (4 votes)

Zaskórniki, czyli pryszcze wągry występują u dużej grupy ludzi, niezależnie od ich wieku i płci. Są bolączką zarówno młodzieży w wieku dojrzewania, jak i osób dorosłych. Jest to powszechny problem. Osoby, które, cierpią na tego rodzaju przypadłość zastanawiają się jak się pozbyć zaskórników w skuteczny sposób. Jest wiele możliwości. Jedną z nich są metody wykonywane w domu. Nie są jednak skuteczne i nie dają zbyt wielkich rezultatów. Bardzo popularną metodą, którą ludzie stosują w domach jest wyciskanie zaskórników. Nie jest to jednak dobre i mądre rozwiązanie. tego rodzaju metodą można sobie tylko i wyłącznie zaszkodzić.

Zaskórniki na nosie są najbardziej powszechne. Występują przede wszystkim w kolorze czarnym, potocznie nazywane są wągrami. Pojawiają się na nosie i w jego okolicach. Zaskórniki na twarzy mogą mieć różne podłoże, różny kolor. Mogą występować w kolorze czarnym, jak i w postaci białej kaszki. Zaskórniki na policzkach także należą do często spotykanych. Mogą przybierać kolor czarny, czyli potocznie nazywany wągrami lub biały, w postaci drobnej rozsianej kaszki. Zaskórniki na twarzy, nosie i policzkach, są widoczne gołym okiem. Osoby, które je posiadają bardzo często czują się niekomfortowo, nieatrakcyjnie. Zaskórniki na plecach są dużo rzadziej spotykane niż te na twarzy. Przypominają rozsianą, białą kaszkę. Występują w miejscu niewidocznym, dlatego też są mniej krępujące dla ich posiadaczy. Usuwanie zaskórników możliwe jest dzięki zabiegom kosmetycznym oraz zabiegom medycyny estetycznej.

Metody usuwania zaskórników

Zabiegi kosmetyczne na tego rodzaju przypadłość to między innymi:

  • oczyszczanie manualne,
  • peeling kawitacyjny,
  • złuszczanie naskórka za pomocą kwasu migdałowego,
  • jonoforeza.

Wiele osób zastanawia się jak usunąć zaskórniki za pomocą medycyny estetycznej. Do takich zabiegów zaliczają się między innymi:

  • zabiegi laserowe,
  • zabiegi za pomocą specjalnej głowicy.

Zaskórniki jak się ich pozbyć za pomocą innych metod. Inną metodą jest udanie się do dermatologa. Tam także możemy liczyć na zbiegi, pozwalające na usuwanie zaskórników. Do takich zabiegów zaliczają się:

  • złuszczanie naskórka kwasami (migdałowym, mlekowym, salicylowym, pirogronowym),
  • mikroabrazja.

Pozbywanie się zaskórników możliwe jest na wiele różnych sposobów. Możemy spróbować pozbyć się ich za pomocą domowych sposobów. Możemy także skorzystać z zabiegów w salonach kosmetycznych, gabinetach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej.

Artykuł dostarczył serwis medicinemag.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 4