Depilacja laserowa – dowiedz się więcej!

5/5 - (4 votes)

Depilacja laserowa polecana jest nie tylko osobom chcącym pozbyć się włosków na długi czas, ale rownież takim, które mają tendencję do ich wrastania. Zaletą depilacji laserowej jest nawet całkowite usunięcie włosków z wybranych przez nas miejsc. Zabieg wykonuje się w seriach, już po kilku z nich możemy cieszyć się wymarzonym efektem gładkiej skóry przez okres nawet kilku lat. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury!

Ile kosztuje laserowe usuwanie włosów?
Okolica zabiegowa 1x zabieg 6x zabieg
Nogi 599 zł 1999 zł
Pachy 249 zł 999 zł
Bikini 399 zł 1599 zł
Plecy 349 zł 1399 zł

Wrastające włoski – nareszcie koniec problemu!

Wrastające włoski są dla wielu z nas utrapieniem. Kiedy włos zamiast przebić się przez skórę, skręca się i zostaje pod jej powierzchnią, w miejscach poddanych depilacji tworzą się nie najlepiej prezentujące się czarne punkty. Spowodowane zazwyczaj depilacją woskiem lub maszynką elektryczną, z czasem mogą przekształcić się w zapalenie mieszków włosowych. Ta nieprzyjemna dolegliwość prowadzi nie tylko do powstania krostek, ale może też dawać uczucie uporczywego swędzenia. Do ich zwalczania można próbować używać wszelakich maści i leczyć objawowo na różne sposoby, ale najlepiej będzie zadziałać u źródła problemu – depilacja laserowa usuwając włoski, zlikwiduje problem ich wrastania.

„Bardzo często zdarza się, że depilacja laserowa wykonywana jest ze względu na wskazania medyczne, zazwyczaj problemem jest wrastanie włosków. Dzięki tej metodzie usuwana jest bezpośrednia przyczyna, czyli włoski. Rzecz jasna, można walczyć z problemem na różne inne sposoby, jednak tylko ten będzie tak naprawdę skuteczny.” – mówi Joanna Albrecht, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Laser do depilacji Vectus – gwarantowana skuteczność

Laser do depilacji Vectus poradzi sobie świetnie z uporczywymi wrastającymi włoskami jak i po prostu z problem nadmiernego owłosienia. Otrzymał on nagrodę Prix de Beauté w kategorii „Odkrycie roku”, usuwa aż 95% włosów z obszaru objętego zabiegiem. Włoski, które nie zostały usunięte to te, które w trakcie trwania zabiegu były jeszcze w fazie wzrostu. Choć Depilacja laserowa na ratunek.istnieje możliwość, że mogą pojawić się w ciągu roku od ostatniego zabiegu, to na szczęście niezwykle łatwo jest je usunąć – wystarczy do tego tylko jeden zabieg. Żeby pozbyć się zbędnego owłosienia zwykle wystarcza seria czterech lub sześciu zabiegów powtarzanych w odstępie 4 do 10 tygodni. Zabieg trwa zaledwie do kilkunastu minut, jest całkowicie bezpieczny, a efekt – trwały. Z tego względu jedną z najchętniej wybieranych przez klientki jest depilacja laserowa bikini. Będzie ona najlepszym wyjściem, jeśli nie chcemy zapuszczać włosków przed każdą depilacją jak w przypadku wosku i pragniemy cieszyć się gładką skórą w okolicach intymnych przez długi czas. Zabieg trwa około 15 minut, możemy zdecydować się na depilację samych pachwin, ale także na brazylijską, czyli obejmującą łono, pośladki i przestrzeń pomiędzy nimi oraz wargi sromowe – ponieważ laserowa depilacja tych okolic wykonywana jest z użyciem mniejszej głowicy, jest bardzo precyzyjna. Podobnie depilacja pach rozwiąże częsty problem, jakim jest nieprzyjemne uczucie towarzyszące używaniu dezodorantu po goleniu, alkohol w nim zawarty podrażnia skórę wywołując pieczenie. Depilacja laserowa pach pozwala na dokładne usunięcie włosków i nie podrażnia skóry. Przed zabiegami nie należy aplikować dezodorantu ani nawilżać skóry pod pachami, trzeba natomiast zgolić włoski. Zabieg trwa od 5 do 10 minut.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania, czyli kiedy nie możesz wykonać zabiegu

Istnieją przeciwwskazania do depilacji laserowej, choć jest ona zabiegiem bezpiecznym. Oto lista powodów, ze względu na które specjalista może odmówić wykonania zabiegu:

 • Ciąża oraz karmienie piersią
 • Niezaleczone wirusowe, bakteryjne lub grzybicze infekcje skóry
 • Podrażnienie skóry
 • Świeża opalenizna
 • Bielactwo
 • Łuszczyca
 • Skłonność do powstawania przebarwień i bliznowców
 • Doustna terapia retionoidami
 • Choroby pęcherzowe skóry

Czy depilacja laserowa boli – odpowiedź na najczęstsze pytanie

To, czy depilacja laserowa boli, zależy od wielu czynników takich jak próg bólu, miejsce, które będzie poddawane depilacji czy rodzaj lasera, jednak mimo wszystko depilacja laserowa jest uważana za zabieg bezbolesny, może jednak powodować uczucie dyskomfortu. W trakcie zabiegu osoba go wykonująca pomiędzy strzałami przykłada do skóry zimny okład – zmniejsza to znacząco odczuwany ból. Ponadto stopień dyskomfortu podczas zabiegu jest znacznie mniejszy niż przy depilacji woskiem, pastą cukrową czy też depilatorem – włoski nie są bowiem wyrywane, a usuwane wiązką lasera. Jeśli chcemy uniknąć podrażnień po zabiegu i zadbać o swoją skórę w prawidłowy sposób, tak, by efekt został z nami na długi czas, pamiętajmy o kilku zaleceniach:

 • Unikanie korzystania z sauny oraz pływania w basenie
 • Nie używanie w miejscach poddanych depilacji antyperspirantów, dezodorantów, perfum
 • Osuszanie skóry w delikatny sposób bez pocierania jej
 • W wypadku podrażnienia skóry mycie jej delikatnymi produktami o naturalnym składzie i używanie maści łagodzących
 • Przez okres około czterech tygodni po zabiegu nie należy się opalać, dobrze jest także używać w tym czasie kremów z wysokim filtrem UVA

Depilacja laserowa Gdynia – opinie na temat zabiegu

Opinie o depilacji laserowej wśród klientek i klientów są bardzo dobre. Osoby z niej korzystające mogą cieszyć się gładką skórą bez podrażnień i wrastających włosków przez wyjątkowo długi okres czasu. Nie muszą martwić się goleniem nóg przed wieczornym wyjściem, mogą czas zwykle na to poświęcany przeznaczyć na inne, ciekawsze aktywności. Na efekty nie trzeba długo czekać, bo widoczne są już po pierwszym lub drugim zabiegu, nie trzeba także zapuszczać włosków przed zabiegiem w odróżnieniu do depilacji woskiem czy pasta cukrową. Nic więc dziwnego, że klienci są zadowoleni z efektów depilacji laserowej.


5 comments on “Depilacja laserowa – dowiedz się więcej!

 1. ofpinda77 pisze:

  Przede wszystkim depilacja laserowa nie zadziała u wszystkich, u mnie odpada, bo mam jasne włoski. Ostatnio regularnie co 4 tygodnie używam plastrów z woskiem, bardzo dobrze się sprawdzają. Wcale nie jest to tak bolesne, jak kiedyś mi się wydawało, a jednak spokój mam na długo.

  • Lerersa pisze:

   Używałam plastrów z woskiem na nogi, niby były gładkie, ale był jeden poważny problem.. wrastające włoski, które powodowały, że nogi wyglądały okropnie przez następne parę dni aż włoski nie odrosły. Obecnie jestem na drugi zabiegu depilacji laserowej i odzyskałam nadzieję na piękne nogi ^^

 2. Anita pisze:

  Jeśli kogoś to zainteresuje to serdecznie polecam depilację laserową vectus. Ja na taką chodzę do Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Jestem już na finiszu depilacji bikini, następnie będę robić depilację pach :D.

 3. Lula-sa pisze:

  Jakoś nie ma przekonania do depilacji laserowej. Jest to duży koszt i obawiam się bólu. Zdecydowanie wolę zwykłą, klasyczną depilację maszynką. Włoski mam jasne i nie ma z nimi dużo roboty.

 4. Icia44 pisze:

  Jeżeli chodzi o depilację laserową jak i inne zabiegi to ja zawsze chodzę do sprawdzonych miejsca. Ważne aby wybrać jakiś profesjonalny salon medycyny estetycznej gdzie mają nowoczesny sprzęt, wyszkolony personel oraz zespół lekarzy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 7 = 16