Metody usuwania blizn

5/5 - (36 votes)

Blizny to ślady po zranieniu naszej zewnętrznej warstwy ciała, czyli skóry. Niektóre z nich są mniej, inne bardziej widoczne, ale bywają również blizny, które stanowią poważny problem nie tylko estetyczny, ale także i przede wszystkim, zdrowotny. Z tego względu bardzo często wskazane jest odpowiednie ich leczenie, a nawet usunięcie. Istnieje na to wiele sposobów, zarówno domowych, jak specjalistycznych, które jednak nie zawsze zdają egzamin. Gdy nic nie pomaga warto z pomocą zwrócić się do lekarzy medycyny estetycznej, którzy za pomocą wielu metod będą w stanie leczyć, bądź usunąć wspomniane blizny.

Leczenie blizn na ciele

Leczenie blizn opiera się głównie o stosowanie różnego rodzaju preparatów, dzięki którym blizny mogą stać się mniej widoczne, a tym samym mniej uciążliwe. Najczęściej są to kremy, które stosuje się zarówno gdy są to blizny na twarzy, jak i innych częściach ciała. Ich działanie ma opierać się przede wszystkim na takich kwestiach jak stymulowanie procesów regeneracji skóry. Warto jednak pamiętać, że leczenie w taki sposób nigdy nie będzie w stanie całkowicie wyeliminować blizn.

Całkowite usuwanie blizn

Zdecydowanie najskuteczniejszym i najefektywniejszym sposobem na walkę z bliznami jest ich usuwanie. Usuwanie blizn pozwala na całkowite pozbycie się nieestetycznych blizn, które bardzo często mogą być powodem obniżonej samooceny, przyczyną wielu kompleksów, a także przypominać o nieprzyjemnych wydarzeniach z przeszłości.

Skuteczne usuwanie blizn: https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/usuwanie-blizn/

Jak usunąć blizny?

Każdy posiadający na swoim ciele uciążliwie i niepożądane blizny zadaje sobie pytanie jak usunąć blizny. Istnieje na to wiele metod i zabiegów, z których duża grupa to usuwanie blizn laserem. Jedną z możliwości na laserowe usuwanie blizn jest  Laser Palomar Emerge, który działa poprzez odpowiednie pobudzanie procesów przebudowy skóry. Można również skorzystać z działania Lasera  Harmony XL oro NIR, który działa  światłem zbliżonym podczerwieni. Światło to właściwie podnosi temperaturę tkanek, prowadząc do usunięcia tkanki bliznowatej, skurczu włókien kolagenu oraz produkcji nowej tkanki. Oprócz nich wśród metod warto wyróżnić zabiegi Pollogen Legend, zarówno Macimus, jak i Surgen. Pierwszy z nich, dzięki wykorzystaniu fal radiowych, pozwala na precyzyjne i miejscowe działanie. Natomiast podczas zabiegu Surgen na skórę działa się wysoką temperaturą oraz impulsami elektrycznymi, które skutecznie usuwają blizny na stałe.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1