Jak pielęgnować cerę naczynkową

5/5 - (1 vote)

Najczęściej cerę naczynkową posiadają kobiety, mężczyźni rzadko doświadczają problemów z pękającymi naczynkami. Skóra kobiet jest cieńsza niż mężczyzn, dlatego pękające naczynka są bardziej widoczne. Ten rodzaj cery jest bardzo wrażliwy na temperaturę, nie lubi zimna, wiatru, mrozu oraz zbyt wysokich temperatur. Właścicielki cery naczynkowej powinny zatem unikać nadmiernego opalania się, przebywania na dużym mrozie, spożywania gorących i zimnych napoi oraz jedzenia ostrych potraw.

Podczas zimowych spacerów, należy zasłaniać twarz szalikiem, a w lecie unikać słońca w południe, kiedy panuje najwyższa temperatura. Spożywanie gorących zup czy picie gorącej kawy lub herbaty również powoduje nadmierne rozszerzenie się naczynek. Aby zmniejszyć widoczność pękniętych naczynek i nie tworzyć warunków do powstania nowych, zaleca się spożywanie ciepłych napoi i posiłków zamiast gorących, a w lecie chłodnych zamiast lodowatych. Nie zastosowanie się do tych prostych wskazówek może spowodować pękanie kolejnych żyłek oraz przyczynić się do powstania rumienia na twarzy.

Jak pielęgnować cerę naczynkową

Cera naczynkowa wymaga częstej pielęgnacji, która powinna być delikatna. Należy unikać mycia twarzy zimną wodą prosto z kranu. Taką wodę najlepiej zamienić przegotowaną, letnią wodą lub myć twarz płynem micelarnym. Raz na dwa tygodnie warto użyć peelingu enzymatycznego, który łagodnie zetrze z cery martwy naskórek, poprawi krążenie i wzmocni skórę. Posiadaczki cery naczynkowej nie powinny stosować kremów, w których znajduje się alkohol etylowy, mocznik, aceton. Kremy powinny być łagodne, najlepsze mogą okazać się do cery alergicznej, bez substancji zapachowych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 4 =